Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5855
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Sokołowsko: Pierwsze hotele dla owadów

Niedziela, 27 listopada 2016, 6:35
Autor: red
REGION, Sokołowsko: Pierwsze hotele dla owadów
Fot. użyczone
Fundacja Dolina Inspiracji stawia pierwsze hotele dla owadów w gminie Mieroszów „Pomagając owadom – pomagasz sobie” – podsumowanie projektu ekologicznego.

Kiedyś wszystko było inaczej - człowiek żył w zgodzie z naturą i bliżej natury i stosował mniej chemicznych środków ochrony roślin. Teraz wszystko się zmieniło - ale nie ma co narzekać, że jest gorzej. Jest po prostu inaczej. A jeśli tak, to trzeba iść z duchem czasu i zrozumieć sytuację, w jakiej postawiliśmy dziką przyrodę.

Owady zapylające służą nam od dawien dawna, jednak trudno im nadążyć za zmieniającymi się warunkami środowiska, które jest ich domem. Sytuacja ta jest już od pewnego czasu alarmująca, dlatego też fundacja postanowiła podjąć kroki zmierzające do uwrażliwienia ludzi na opisany problem i przekazania im wiedzy, jak postępować, by ocalić owady od wyginięcia. Mieszkańcy Sokołowska mają to szczęście, iż obcowanie z przyrodą, podziwianie jej piękna i obserwacje są możliwe na "wyciągnięcie ręki".

Celem projektu „Pomagając owadom – pomagasz sobie” było przeciwdziałanie zanikaniu dzikich owadów zapylających, poprzez budowę 6 małych obiektów i 1 dużego hotelu, jako schronień i miejsc rozrodu dla tych owadów. Domki skonstruowane zostały tak, iż wykorzystują jak najwięcej przestrzeni i materiałów służących owadom za miejsca składania jaj i pielęgnowania larw. Hotel lęgowy wraz z tablicami informacyjnymi, ulokowany został na terenie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Sokołowsku, natomiast budki lęgowe umieściliśmy na łąkach. Akcję tę uzupełniliśmy o działanie informacyjno – edukacyjne: prezentację i prelekcję, konkurs wiedzy o owadach oraz piknik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group