Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 3647
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Pierwsze pompy ciepła w obiekcie gminnym

Niedziela, 26 listopada 2017, 11:09
Aktualizacja: 11:11
Autor: red
REGION, Czarny Bór: Pierwsze pompy ciepła w obiekcie gminnym
Fot. UG Czarny Bór
Umowa na kolejną z czterech termomodernizacji w ramach projektu „Poprawa efektywności energetycznej w budynkach użyteczności publicznej na terenie Gminy Czarny Bór” została podpisana w urzędzie gminy.

Umowa dotyczy termomodernizacji budynku GOK w Witkowie, a zakres robót obejmuje docieplenie ścian zewnętrznych i stropów (wraz z wykonaniem elewacji, której kolor został ustalony i wybrany po konsultacji z sołtysem, radą sołecką oraz radnymi gminy), wymianę drzwi i okien, modernizację instalacji cieplnej wody użytkowej oraz wymianę źródeł ciepła na pompę ciepła z odwiertami gruntowymi wraz z budową instalacji c.w.u., a także montaż paneli fotowoltaicznych. Wartość umowy to 1 284 098,27 zł brutto. Przypomnijmy, że na realizację tego zadania oraz termomodernizację budynków szkolnych przy ul. Sportowej 44, przedszkola w Czarnym Borze i budynku przy ul. Kamiennogórskiej 22 gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 5.110.153,07 zł, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach ZIT RPO WD 2014-2010 i jest to najwyższe dofinansowanie dla projektu złożonego w konkursowym naborze wniosków. Wykonawcą prac będzie firma Vatra S.A. z siedzibą w Zabierzowie, a zakończenie prac przy budynku ośrodka Kultury w Witkowie planowane jest na maj 2018r.

Obecnie trwa przygotowywanie procedury przetargowej na wykonawców termomodernizacji budynków przedszkola oraz budynku przy ul. Kamiennogórskiej 22.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group