Środa, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 2819
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Pierwsze spławikowe Zawody Osób Niesłyszących – rozstrzygnięte

Środa, 20 czerwca 2018, 12:44
Aktualizacja: 14:48
Autor: red
Wałbrzych: Pierwsze spławikowe Zawody Osób Niesłyszących – rozstrzygnięte
Fot. PZW Okręg Wałbrzych
17 czerwca nad Jeziorem w Zagórzu Śl. spotkali się wędkarze w celu zorganizowania zawodów dla członków zrzeszonych w Polskim Związku Głuchych i PZW.

Pierwsze zawody osób niesłyszących odbyły się na dzikiej plaży między Słoneczną a Fregatą. Zbiórka zawodników oraz osób towarzyszących odbyła się do godziny 7.00. Po krótkiej odprawie z przekładem na język migowy i losowaniu stanowisk zawodnicy rozeszli się na stanowiska. Zgodnie z harmonogramem zawody rozpoczęły o godz. 9.00 i trwały do 13.00. W trakcie zawodów było widać różnice w doświadczeniu z wędką na zawodach. Od razu wysunęli się na czoło zawodnicy z Legnicy, zgodnie z wcześniejszymi oczekiwaniami. Na zawody zgłosiło się 17 osób, w tym jedna kobieta. Rybki brały chimerycznie i na koniec zawodów były osoby bez rybek do ważenia. Zwycięzca złowił 2,165 kg, w tym miał jedną niewymiarową, za co uzyskał 210 pkt karnych i końcowy wynik 1945 pkt, który i tak dał mu pierwsze miejsce. Drugie miejsce zajęła jedyna kobieta, która uzyskała wynik 1860 pkt. Po sprawnym zważeniu połowów i obliczeniu uzyskanych wyników wszystkich zawodników, został zaserwowany poczęstunek z cateringu.

Po poczęstunku przedstawiciele PZG wręczyli ufundowane przez siebie nagrody zawodnikom, a przedstawiciel PZW wręczył nagrodę ufundowaną przez Koło za największą rybę, którym był leszcz o długości 30,5 cm.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group