Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 1956
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pierwsze spotkanie szczawieńskich seniorów

Wiadomości: Szczawno-Zdrój
Sobota, 11 kwietnia 2015, 9:00
Autor: M. Mazurek/opr.red.
Fot. www.szczawno–zdroj.pl
1 kwietnia 2015 r. o godz. 15.30 odbyło się pierwsze spotkanie zorganizowane z okazji Dni Seniora w Szczawnie–Zdroju. Spotkanie odbyło się w Cafe Galerii Ogród Sztuki miejscu przyjaznym i znanym Seniorom ze względu na prowadzone działania: kursy komputerowe, lektoraty językowe, trening pamięci itp.

Gościem honorowym był Burmistrz Szczawna-Zdroju Marek Fedoruk, który przywitał zaproszonych gości i wyraził zadowolenie, że tak ważna inicjatywa na rzecz osób starszych doszła w końcu do skutku. Prezeska Fundacji Wspierania Seniorów MELA Małgorzata Mazurek zapewniła, że będą to dni atrakcyjne i pouczające.

Tematem pierwszego spotkania notabene nawiązującego do zbliżających się Świąt Wielkanocnych był mistycyzm i symbolika kościołów chrześcijańskich. Wykład wygłosił Pan Ryszard Ratajczak historyk sztuki, filozof i etyk. Po wykładzie nastąpiła interesująca dyskusja. Pan Ryszard odpowiadał na pytania, tłumaczył kwestie związane z tematyką wykładu i pokazywał zdjęcia budowli sakralnych. Spotkanie zakończyło się wspólnym słodkim poczęstunkiem.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group