Czwartek, 13 maja
Imieniny: Roberta, Serwacego
Czytających: 3023
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Pierwsze spotkanie w ramach cyklu „Z Mamą i Tatą zwiedzam Wałbrzych”

Poniedziałek, 2 lipca 2012, 6:12
Aktualizacja: 13:56
Autor: Karolina Kurban
Wałbrzych: Pierwsze spotkanie w ramach cyklu „Z Mamą i Tatą zwiedzam Wałbrzych”
Fot. Karolina Kurban
Niedzielne, upalne południe w centrum miasta przyciągnęło młodych, ciekawych historii Wałbrzycha wraz z ich rodzicami.
O godzinie 12.00 w Rynku rozpoczął się wakacyjny cykl spotkań zorganizowanych przez Urząd Miasta „Z Mamą i Tatą zwiedzam Wałbrzych”.

Szlakiem legend „O cudownym źródełku” i „O domu Pod trzema różami” grupa dzieci i ich opiekunów poznawała wałbrzyski Rynek. Spotkanie zainicjował teatrzyk uliczny „O cudownym źródełku”. Dzieci z przewodnikiem terenowym – Martą Miniewicz ruszyły w poszukiwaniu przygód.

- Od 4 lat trwają wycieczki krasnoludków we Wrocławiu, pomysł przyjął się doskonale. W Świdnicy, mimo wczorajszych upałów, przyszło 60 osób, co również jest dowodem na to, że ludziom potrzeba tego rodzaju rozrywek. Miejmy nadzieję, że i w Wałbrzychu będzie mnóstwo chętnych – mówiła Marta Miniewicz, przewodnik.

Na pierwszym zwiedzaniu pojawiło się dziesięcioro dzieci. Z przewodnikiem rozwiązywały zagadki, prezentowały sztuczki i rysowały, odnosząc się do barwnie opowiadanych legend. Każde z przybyłych maluchów otrzymało przypinkę z wizerunkiem kościółka, zgodnie z programem niedzielnej wycieczki. Pięć uzbieranych przypinek gwarantuje nagrodę.

Kolejne spotkanie odbędzie się w niedzielę, 8 lipca o godz. 12.00, w wałbrzyskim Rynku pod hasłem “Dziś cała rodzina wyrusza do wałbrzyskiego ratusza”. Dzieci i ich rodzice będą mogli zwiedzić Salę Witrażową, zasiąść na prezydenckim fotelu i z dokładnością obejrzeć ratuszowe zakamarki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group