Sobota, 27 czerwca
reklamy

Pies wzmocnił jednostkę

Audio

Czytaj na głos

Autor: red 1 min czytania

Wałbrzyska jednostka zyskała nowego czworonożnego funkcjonariusza. Pikap – owczarek belgijski krótkowłosy – to pies patrolowo–tropiący. Wraz ze swoim przewodnikiem, którym został sierż. szt. Mateusz Binkowski, pełnić będą służbę podczas interwencji związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Pikap - czworonożny funkcjonariusz wałbrzyskiej komendy jest dwuipółletnim owczarkiem belgijskim z odmiany malinois. Psy tej rasy potrzebują dużo ruchu, dlatego nasz psi detektyw teraz na pewno przyda się podczas policyjnych działań.

Zanim jednak Pikap trafił do Wałbrzycha wcześniej wraz ze swoim przewodnikiem sierż. szt. Mateuszem Binkowskim odbyli kurs specjalistyczny w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Nad wszystkim czuwali doświadczeni instruktorzy, którzy codziennie przekazywali wałbrzyskiemu policjantowi wskazówki co do współpracy ze swoim psim partnerem, okazując przy tym duże wparcie.

Podczas samego szkolenia Pikap uczył się komend wydawanych przez policjanta, w ten sposób realizując zadania dotyczące posłuszeństwa. Pies ćwiczył pokonywanie przeszkód, właściwą obronę przewodnika przed zagrożeniem, zatrzymywanie niebezpiecznych przestępców, a także skuteczne tropienie śladów ludzkich. Teraz będzie więc przydatny między innymi przy poszukiwaniu osób zaginionych.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka