Sobota, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 3022
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Pieśni Moniuszki na kontrabas i fortepian w Szczawnie Zdroju

Piątek, 16 sierpnia 2019, 7:29
Aktualizacja: Sobota, 17 sierpnia 2019, 8:46
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Pieśni Moniuszki na kontrabas i fortepian w Szczawnie Zdroju
Fot. organizatorzy
W nadchodzącym tygodniu, w dniach 12–17 sierpnia, do urokliwego Szczawna Zdroju przyjadą artyści z wielu miast Polski oraz z Chin, Czech, Hiszpanii, Kuby,Turcji i Malty.

Kontrabas zabrzmi w 6 koncertach III Letniej Akademii Kontrabasowej. Zaproszeni Wykładowcy i Muzycy należą do międzynarodowego grona wybornych specjalistów w tematyce gry na kontrabasie i gitarze basowej na wszystkich etapach edukacji, od początkowej poprzez zaawansowaną do wirtuozerii włącznie. Tegoroczna edycja LAK, z uwagi na uroczyste obchody Roku Moniuszkowskiego, poszerzona jest o Międzynarodowy Konkurs dla Kreatywnych Kontrabasistów. W regulaminie konkursu ujęte są m.in. dwie znane Pieśni Stanisława Moniuszki, opracowane na kontrabas i fortepian, specjalnie na ten, inny od wszystkich Konkurs, w którym najwyżej oceniona zostanie kreatywność, wyobraźnia muzyczna i osobowość artystyczna wykonawców. Laureatów Konkursu oraz Prof. Miloslava Jelinka z Czech, przy akompaniamencie Marceli Jelinkovej będzie można usłyszeć w Recitalu Mistrzowskim w poniedziałek - 12 sierpnia, w Teatrze Zdrojowym, o godz. 19:00. Giorgij Cincevski z Malty, Marek Werpulewski oraz Trio Smyczkowe w składzie: Kazimierz Michalik, Jan Pasławski i Paweł Wołkowski wystąpią 14 sierpnia (środa) również o godz.19:00. Młodzi melomani zaproszeni są do aktywnego udziału w Audycji Muzycznej pt.: „Kontrabasowa Przygoda”, która zostanie poprowadzona 15 sierpnia o godz. 17:00 w Hali Spacerowej Parku Zdrojowego. W kolejnym koncercie,16 sierpnia o godz.19:00. zaprezentuje się Kwartet Kontrabasowy „Bassiona Polacca” oraz Uczestnicy międzynarodowych warsztatów, realizowanych w Szczawnie Zdroju już po raz trzeci. Finałem Letniej Akademii Kontrabasowej 2019, pod Honorowym Patronatem Burmistrza Szczawna Zdroju Marka Fedoruka oraz Prezydenta Miasta Wałbrzycha Romana Szełemeja, będzie Plenerowy Koncert 50-osobowej Orkiestry Kontrabasowej w Parku Zdrojowym 17 sierpnia (sobota) o godz. 16:00 oraz Koncert Zespołu „The Cuban Latin Jazz” w Teatrze Zdrojowym o godz. 19:00. Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

Projekt został dofinansowany z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz budżetu Uzdrowiskowej Gminy Szczawno Zdrój. Organizację i przebieg programu Międzynarodowej Letniej Akademii Kontrabasowej, której Dyrektorem Artystycznym jest Irena Olkiewicz wsparło bardzo wielu sponsorów i darczyńców, są wśród nich: STOART, Powiat Wałbrzyski, Urząd Miejski w Wałbrzychu, Uzdrowisko Szczawno-Jedlina, Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „Invest Park”, Hotel „Maria Helena” w Szczawnie Zdroju, Hotel „Maria” w Wałbrzychu, Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze „VICTORIA”, Poland Smelting Technologies „POLST”, EWPOL, OLD BRIDGES Krzysztof Malinowski, Cukiernia ŚWIERCZYŃSCY, Porcelana „Krzysztof” Sp. z o.o., Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Chełmska Śląskiego „Tkacze Śląscy”.

Realizatorzy życzą wielu radosnych i niezapomnianych chwil z kontrabasem w Szczawnie Zdroju.

Polskie Stowarzyszenie Kontrabasistów,
Zespół Szkół Muzycznych im. St.Moniuszki w Wałbrzychu
Stowarzyszenie „MŁODY ARTYSTA” przy ZSM w Wałbrzychu

Twoja reakcja na artykuł?

5
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group