Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 5886
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Piknik Ekologiczny w Parku Sobieskiego

Niedziela, 12 czerwca 2016, 15:02
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 czerwca 2016, 10:34
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Piknik Ekologiczny w Parku Sobieskiego
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w wałbrzyskim Parku Sobieskiego odbył się II Ekologiczny Piknik Rodzinny "Życie wraca do Sobieskiego". Większość piknikowych atrakcji zlokalizowana była w Ogrodzie Różanym, lub jego bezpośrednim pobliżu.

Wśród atrakcji na Pikniku Ekologicznym znalazło się widowisko interaktywne dla dzieci - Crazy Kids, zajęcia z koszykarzami Górnika Wałbrzych, warsztaty tworzenia zabawek - „Zabawki ze skrawka", warsztaty kulinarne, gotowanie i degustacja ekologicznych potraw, warsztaty tworzenia ekologicznych kosmetyków, ekologicznych ozdób, była ZUMBA, joga, wielkie mydlane bańki, kolorowe balony, plac zabaw dla najmłodszych, ekologiczny symulator jazdy, a także stoiska z naturalnymi przetworami, olejami, serami, były kiełbaski z grilla, popcorn, wata cukrowa, wesoła muzyka i przede wszystkim dobra zabawa.

W ramach Pikniku odbyły się liczne konkursy, takie jak między innymi konkurs Bądź EKO: zrób człowieka z plastiku i drewna, Quiz segregator, EKOspontan, były wyścigi drużynowe, konkurs Zdrowa Żywość, polegający na przygotowaniu zdrowego śniadania i ułożeniu piramidy żywienia, konkurs rzutów do celu, konkurs wokalny „Zielona piosenka”, konkurs bezpieczny pojazd – budujemy ekosamochód, Planeta Bezpieczna i Ekologiczna - obraz z plastikowych rurek czy konkurs dla Internautów na ekologiczne hasło, łączące ekologię i Toyotę – Zieloną Fabrykę w Zielonym Mieście. Na zwycięzców konkursów czekały liczne nagrody, wśród których znalazły się między innymi sprzęt i gadżety sportowe, hulajnoga, rowery, czy vouchery do cukierni i lodziarni. Na zakończenie II Ekologicznego Pikniku Rodzinnego organizatorzy zaplanowali koncert Michała Rudasia "Zielono mi".

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group