Środa, 28 lipca
Imieniny: Aidy, Marceli, Wiktora
Czytających: 3496
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Piknik Naukowy w PSP nr 28 w Wałbrzychu

Czwartek, 9 maja 2013, 12:36
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Piknik Naukowy w PSP nr 28 w Wałbrzychu
Fot. organizatorzy
8 maja w Publicznej Szkole Podstawowej nr 28 im. Jana Pawła II w Wałbrzychu odbył się Piknik Naukowy – „Podnoszenie kompetencji uczniowskich w dziedzinie nauk matematyczno–przyrodniczych i technicznych z wykorzystaniem innowacyjnych metod i technologii – EDUSCIENCE”.

Głównym celem projektu jest popularyzacja nauk matematyczno-przyrodniczych wśród dzieci i młodzieży poprzez zastosowanie nowoczesnych, innowacyjnych metod i narzędzi. Projekt EDUSCIENCE umożliwia opracowanie i upowszechnienie innowacyjnych programów nauczania, w których każdy uczeń będzie mógł sam wykonywać określone eksperymenty. Projekt zakłada wyposażenie nauczycieli w nowoczesną platformę e-learningową, którą nauczyciele mogą sami rozwijać i wykorzystywać do prezentacji własnych materiałów.

Podczas Pikniku Naukowego w PSP nr 28 w Wałbrzychu odbyły się warsztaty naukowe, w trakcie których uczniowie wraz z naukowcami odkrywali tajniki trudnej sztuki chromatografii, na przykładzie nartnika badali napięcie powierzchniowe i doświadczali siły tarcia. Na stanowiskach samoobsługowych każdy z uczniów mógł złożyć model budowy ciała człowieka lub model Układu Słonecznego, zbadać obwód elektryczny czy zbudować Most Leonarda. Dużym zainteresowaniem cieszyło się przenośne planetarium, w którym uczniowie oglądali niebo, konstelacje gwiazd, poznali również zjawiska zaćmienia Słońca i Księżyca. Oprócz warsztatów w ramach Pikniku odbywały się również 45-minutowe lekcje dydaktyczne.

Warto zaznaczyć, że spośród zgłoszonych do projektu szkół przeprowadzono dodatkową rekrutację, po której wyłoniono 64 placówki z całej Polski, które zakwalifikowały się do projektu. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 28 im. Jana Pawła II w Wałbrzychu jako jedyna placówka w mieście została zakwalifikowana do projektu EDUSCIENCE.

Organizatorem pikniku był Instytut Geofizyki PAN z Warszawy. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group