Poniedziałek, 15 kwietnia
Imieniny: Bazylego, Tytusa
Czytających: 5215
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szczawno-Zdrój: Piłka nożna łączy i bawi

Piątek, 22 marca 2024, 9:02
Aktualizacja: 9:02
Autor: red
Szczawno-Zdrój: Piłka nożna łączy i bawi
Fot. organizatorzy
W minioną niedzielę hala sportowa w Szczawnie–Zdroju zmieniła się w miejsce młodzieńczej rywalizacji i radości z gry. Za nami bowiem emocjonujący Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Szczawna–Zdroju.

Organizowany przez Młode Wilki Szczawno-Zdrój turniej zgromadził 18 zespołów dziecięcych w dwóch kategoriach: U-9 oraz U-8 i młodsi.

Choć na boisku atmosfera była niesamowicie gorąca, na trybunach widoczna była równie ogromna energia, dzięki obecności sympatyków piłki nożnej. Ich wsparcie i entuzjazm dodawały dodatkowych emocji podczas każdego spotkania.

W kategorii U-9 zwyciężyła drużyna Nysa Kłaczyna, prezentując imponującą grę i niezwykłą determinację. Na 2. miejscu znalazł się zespół AP Chojnik Jelenia Góra, a kolejne przypadło Młodym Wilkom Szczawno-Zdrój. Ponadto w tej kategorii wiekowej uczestniczyły zespoły: Włókniarz Głuszyca, Baszta Wałbrzych, Slovan Bromouv, Górnik Nowe Miasto.

W kategorii młodszej nie prowadzono klasyfikacji, a wynik był sprawą drugorzędną. Zespoły, które rywalizowały, to: Herbapol Stanowice, Football Academy, Górnik Nowe Miasto, AP Chojnik Jelenia Góra, MKS Szczawno-Zdrój,ULKS Bystrzyca Kłodzka, Szczyt Boguszów-Gorce, Slovan Bromouv, KS Zdrój Jedlina-Zdrój oraz gospodarze – Młode Wilki Szczawno-Zdrój.

Niezwykle istotna była obecność fundatorów nagród, Marka Fedoruka i jego zastępcy - Marka Ćmikiewicza, którzy osobiście wręczali nagrody wszystkim uczestnikom, dodając wyjątkowego uroku całemu wydarzeniu.

Dodatkowo, obecność zespołu z Czech wzbogaciła wydarzenie o międzynarodowy charakter, udowadniając, że sport może przekraczać granice i łączyć ludzi z różnych części świata. Jak podkreślają organizatorzy z Młodych Wilków, to nie tylko było sportowe wydarzenie, ale także okazja do budowania wspólnoty i promowania aktywnego trybu życia wśród młodych pokoleń. Dzięki zaangażowaniu organizatorów i wsparciu sympatyków piłki nożnej, turniej stał się niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich jego uczestników.

Niedawna impreza w uzdrowisku to zaledwie zapowiedź nadchodzących emocji, gdyż już w maju na obiektach MOSiR-u Szczawno-Zdrój rozegrany zostanie Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej dla dzieci o Puchar Burmistrza.

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
25%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group