Czytających: 7594

Czarny Bór: Piłkarska klasa A: Skalnik Czarny Bór – Gwarek Wałbrzych 4–2

Poniedziałek, 21 listopada 2011, 20:28
Aktualizacja: 20:28
Po ciekawym meczu stojącym na niezłym poziomie, Skalnik Czarny Bór pokonał na własnym boisku Gwarka Wałbrzych 4–2.

Spotkanie lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy szybciej potrafili przedostać się z piłką pod pola karne Skalnika. W 7. minucie szarżującego prawą stroną boiska Abida sfaulował Pyrdoł, za co został ukarany żółtą kartką. W 18. minucie goście mieli znakomitą okazję do zdobycia gola. Piątek zakręcił obrońcami Skalnika i uderzył mocno. Piłka odbiła się od poprzeczki. Dobitka zawodników Gwarka również nie znalazła drogi do siatki, bowiem po raz drugi piłka odbiła się od poprzeczki, a za trzecim razem górą był Czarnota. Ta niewykorzystana przez Gwarek sytuacja bardzo szybko się zemściła na przyjezdnych. W 20. minucie Adrian Maliszewski dośrodkował w pola karne, a do piłki najszybciej dopadł Linowski, który spokojnie skierował futbolówkę do siatki Gwarka. Już 3 minuty później było 2-0, bowiem po dośrodkowaniu Linowskiego, Szczepkowski zgrał głową do Siczka, a ten strzałem w długi róg podwyższył prowadzenie Skalnika. Później szans strzałami z dystansu szukali Adrian Maliszewski i Masiel, ale próby te były niecelne. W 34. minucie Linowski zagrał prostopadłą piłkę do Szczepkowskiego, a popularny Misek uderzeniem z lewej nogi pokonał Łukaszewicza. Jeszcze w 45. minucie rajdem przez niemal całe boisko popisał się Pyrdoł. Kapitan gospodarzy zagrał idealnie do Linowskiego, ale ten trafił tylko w poprzeczkę.

Druga połowa zaczęła się od ataków Gwarka, ale przez 10 minut goście nie umieli sforsować defensywy Skalnika. Dopiero w 55. minucie Waszak znalazł się w sytuacji sam na sam z Czarnotą i pewnym uderzeniem zmniejszył prowadzenie Skalnika. W 64. minucie Pyrdoł uderzył bardzo mocno z rzutu wolnego, ale Łukaszewicz końcami palców przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 69. minucie Szczepkowski został sfaulowany w polu karnym gości i sędzia podyktował jedenastkę, którą pewnie na gola zamienił Masiel. W 74. minucie Florian dośrodkował na głowę do Adriana Maliszewskiego, ale strzał pomocnika Skalnika był minimalnie niecelny. W 82. minucie Maciej Michnicki huknął z dystansu, błąd popełnił Czarnota i tym samym mecz zakończył się wynikiem 4-2.

Skalnik Czarny Bór – Gwarek Wałbrzych 4-2 (3-0)

Skalnik: Czarnota – Pyrdoł, Matusik, Skoczeń – Masiel, Kois, Siczek, Adrian Maliszewski, Florian (75’ Krzysztof Maliszewski) – Linowski, Szczepkowski (75’ Pytlewski)

Gwarek: Łukaszewicz - Chanek, Żydek, Sęk (46’ Świeży), Kłodawski – Maciej Michnicki, Szczurek, Waszak, Marcin Michnicki - Abid, Piątek.