Czytających: 5114

REGION: Piłkarska klasa A: Trzy zespoły w walce o awans

Wtorek, 30 kwietnia 2013, 13:44
Aktualizacja: 13:45
Po środowej wygranej nad Cukrownikiem Pszenno w meczu zaległym oraz po kolejnym zwycięstwie w niedzielę w starciu ze Zdrojem Jedlina Zdrój, drużyna Gwarka Wałbrzycha zdradza aspiracje do awansu do klasy okręgowej.

W środę w meczu zaległym Gwarek zmierzył się na własnym boisku z Cukrownikiem Pszenno. Po wyrównanym spotkaniu i dwóch golach Miecznikowskiego, Gwarek wygrał 2-1. W niedzielę zespół z ulicy Jagiellońskiej musiał się namęczyć, by pokonać Zdrój, ale ostatecznie dzięki trafieniom Miecznikowskiego i Macieja Michnickiego, Gwarek wygrał 2-1. Lider z Czarnego Boru po 3 golach Pyrdoła oraz po dwóch Wiącka, Koisa i Pokrzywy rozgromił 9-0 Nysę Kłaczyne. Swój mecz wygrał trzeci zespół walczący o awans, a mianowicie Cukrownik Pszenno. W meczu drużyn z naszego regionu, Włókniarz Głuszyca nie dał najmniejszych szans Górnikowi Gorce. Głuszyca wygrała 4-1, a gole zdobywali: Dydrych – 2, Kamiński, Przykucki. Sudety Dziećmorowice bez większych problemów uporały się z rezerwami Victorii Świebodzice (Osiecki, Kozioł, Baran, Krug, Szczepkowski). Dramatyczny przebieg miał mecz w Boleścinie. Orzeł Mieroszów na 5 minut przed końcem spotkania przegrywał 3-4, ale dzięki dwóm golom Skrzypczaka w ostatnich minutach, to Mieroszów odniósł zwycięstwo.