REGION: Piłkarska klasa okręgowa: Odmienna postawa zespołów z uzdrowiska

Poniedziałek, 9 kwietnia 2018, 11:12
Aktualizacja: 11:24
Autor: JAZ
Piłkarze Szczawna Zdroju po zwycięstwie nad Pogonią Duszniki w poprzedniej kolejce byli zdecydowanym faworytem w pojedynku z Piławianką Piława Górna.

Już pierwsze minuty zdawały się to potwierdzać. Kilka ciekawych sytuacji podbramkowych całkowicie zdezorganizowały obronę zawodników z Piławy. Pomimo przewagi pierwsza bramka padła dopiero w 18. minucie meczu. Celnym strzałem głową popisał się Błażej Gromniak. Zaledwie trzy minuty później prosty błąd gospodarzy wykorzystali rywale. Podrażnieni zawodnicy MKS-u niemal natychmiast wyprowadzili kilka groźnych ataków, dzięki którym Gromniak ponownie ucieszył fanów miejscowej drużyny. Kilka minut przed przerwą trzeciego gola zdobył Radosław Mordal. Po przerwie gospodarze w pełni kontrolowali przebieg gry. W 87. minucie wynik spotkania ustalił Paweł Tobiasz.

MKS Szczawno Zdrój – Puławianka Piława Górna 4:1 (3:1)

17’ 25’ Gromniak, 38’ Mordal, 87’ Tobiasz

MKS – Wojciechowski – Pyda, Gromniak, Szatkowski, Roszak, Mordal, Rutkowski, Lewandowski, F. Brzeziński, Tobiasz, Borek.

Niestety, drugą z rzędu porażkę zanotował drugi nasz zespół na tym szczeblu rozgrywek. Zdrój Jedlina-Zdrój przegrał na własnej murawie z Pogonią Duszniki-Zdrój 0-1.