Poniedziałek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 3743
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Piłkarski Górnik prostuje doniesienia medialne

Czwartek, 8 września 2016, 9:59
Aktualizacja: Piątek, 9 września 2016, 9:06
Autor: red
Wałbrzych: Piłkarski Górnik prostuje doniesienia medialne
Fot. red
Otrzymaliśmy oświadczenie/sprostowanie ze strony przedstawicieli piłkarskiego wałbrzyskiego Górnika.

"Klub Piłkarski Górnik Wałbrzych znalazł się w trudnym położeniu finansowym, co stało się tematem publikacji w lokalnych mediach. Niestety, nie wszystkie informacje są prawdziwe.

Rzeczywiste zaległości wobec zawodników sięgają dwóch, w kilku przypadkach trzech miesięcy. Od 1 sierpnia na bieżąco wypłacane są stypendia przyznane przez Urząd Miejski w Wałbrzychu. Zaległe wynagrodzenia trenerskie dotyczą trzech, czterech miesięcy.

Nieprawdziwe są informacje dotyczące rzekomych pożyczek na wyjazdy do Bielska-Białej i Zabrza. Dzięki dotacji z Urzędu Miejskiego Klub z góry, na cały sierpień opłacił koszty meczów wyjazdowych oraz organizację zawodów w roli gospodarza wszystkich drużyn seniorów i młodzieżowych.

Środki pozyskane z Miasta, zapewniające bieżące funkcjonowanie Klubu (m.in. organizację zawodów i wynagrodzenia trenerskie), muszą być wydatkowane zgodnie ze złożonym wcześniej kosztorysem. Nie można ich przeznaczyć na spłatę zaległych zobowiązań.

Aktualnie Klub jest w trakcie restrukturyzacji. Ugody zawierane z wierzycielami pozwolą na systematyczną spłatę i zmniejszanie zadłużenia. Wraz z Urzędem Miejski pracujemy nad wyjściem z ciężkiej sytuacji finansowej".

Przemysław Strużyk
Kierownik Biura
KP Górnik Wałbrzych

Czytaj również

Komentarze (45) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group