Wtorek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 4284

Boguszów-Gorce: Piłkarski Puchar Polski Kobiet: Szczyt Boguszów – Gwarek Wałbrzych 4–3

Wtorek, 13 września 2011, 13:35
Aktualizacja: 15:44
Gwarek Wałbrzych
Niezwykle zacięte było spotkanie Pucharu Polski Kobiet pomiędzy Szczytem Boguszów a Gwarkiem Wałbrzych. Ostatecznie zwyciężyły gospodynie 4–3.

Początek meczu należał do gości. Dwa groźnie stzrały z dystansu oddała Ada Skrobiś, ale na posterunku była Katarzyna Kurylas. Po kilkunastu minutach do głosu zaczęły dochodzić dziewczęta z Boguszowa. Gospodynie miały dwie znakomite okazje na wyjście na prowadenie, ale świetnie w bramce Gwarka spisywała się Patrycja Urbańska. W 20. minucie Nikola Pełechata wyprowadziła celnym strzałem Szczyt na prowadzenie. Gwarek chciał szybko odpowiedzieć skuteczną akcją, ale często brakowało precyzji. Groźnie z dystansu uderzyła m.in. Sławińska, lecz piłka przeleciała obok bramki Szczytu. Wyrównanie miało miejsce w 30. minucie. Wtedy to w polu karnym Szczytu została sfaulowana Skrobiś. Sama poszkodowana pewnie wykorzystała jedenastkę.

Drugą połowę od ataków zaczęły miejscowe, ale zespół Gwarka bardzo mądrze się bronił. Wreszcie gospodynie dopięły swego i zdobyły gola w 55. minucie meczu. Goście jednak znów odpowiedzieli skuteczną akcją. Tym razem gola dla Gwarka zdobyła Angelika Rubin, która najprzytomniej zachowała się w polu karnym w wielkim zamieszaniu. Już minutę później piłkarki Gwarka przeprowadziły filmową wręcz kontrę, zakończoną skutecznym strzałem Skrobiś. Ostatnie minuty to ataki zespołu z Boguszowa, które w efekcie przyniosły miejscowym zawodniczkom dwa gole, których autorkami były: Iwańczuk i Wandolska.

Szczyt Boguszów – Gwarek Wałbrzych 4-3 (1-1)

Szczyt: Kurylas – Kwiatkowska (45' Żurawska), Ślebioda (45' Mazurek), Wielowska, Poręba – Chłodnicka (70' Kozłowska), Choińska (85' Starosz), Wandolska, Drewniok (80' Talarowska) – Pełechata, Iwańczuk

Gwarek: Urbańska – Marszałek, Patrycja Rubin (75' Piotrowska), Wylegała, Oroń – Kałużna, Sławińska, Skrobiś, Galant – Janus, Angelika Rubin.