Wtorek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 3969
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Piłkarskie Półkolonie Football Academy na półmetku

Wtorek, 29 lipca 2014, 14:42
Aktualizacja: 14:43
Autor: PAW
Wałbrzych: Piłkarskie Półkolonie Football Academy na półmetku
Fot. użyczone
W piątek zakończył się I Turnus Piłkarskich Półkolonii organizowanych przez Football Academy w dzielnicy Podzamcze.

30 małych piłkarzy przez 2 tygodnie brało udział przede wszystkim w codziennych treningach piłkarskich, korzystało z basenów w Aqua Zdrój, poznawało angielskie słówka piłkarskie oraz historię piłki nożnej poprzez udziały w piłkarskich quizach. Na koniec wszyscy wybrali się do Cinema City, gdzie obejrzeli film Transformers: Wiek Zagłady w 3D.

Trenerzy z Football Academy zadbali o jak najlepsze treningi piłkarskie. Dlatego też, jak na prawdziwych przyszłych piłkarzy przystało, wszyscy trenowali 2 razy dziennie. Już o 9.00 rano zaczynała się pierwsza poranna sesja treningowa, na której to zawodnicy szlifowali poszczególne zadania. Trenerzy tak dobierali ćwiczenia, aby te jak najlepiej oddawały sytuacje meczowe. Następnie krótki odpoczynek w klimatyzowanej sali Fitness Parku, gdzie odbywały się lekcje angielskiego oraz piłkarskie quizy, by potem wyjść na obiad do Restauracji Happy Day. Po obowiązkowej chwili relaksu, po wspólnym obiedzie, zawodnicy wychodzili na drugą sesję treningową, na której to trenerzy zawsze pozwalali na to, co mali piłkarze lubią najbardziej – mecz piłki nożnej. Tak właśnie wyglądał przykładowy dzień I Turnusu Piłkarskich Półkolonii.

Półkoloniści wybrali się także dwa razy do Wałbrzyskiego Centrum Sportowo-Rekreacyjnego Aqua-Zdrój, gdzie korzystali ze zjeżdżalni, grali w wodną piłkę ręczną, a najchętniej nurkowali przed obiektywem kamery zanurzonej w wodzie.
- Przy tak dobrej dwugodzinnej zabawie ciężko było wszystkich wyciągnąć z wody. Nawet tych, którym było już nawet zimno – opowiada trener Paweł Piechocki.

Podczas dwutygodniowej Półkolonii tylko jeden dzień był deszczowy. Na szczęście w tym czasie organizatorzy zaplanowali wyjście do Cinema City. Dzień wcześniej wybór filmu poddano głosowaniu. Prawie jednogłośnie zawodnicy wybrali film Transformers: Wiek Zagłady w 3D. Co najważniejsze, mimo prawie 3-godzinnego seansu wszyscy oglądali z największym zaciekawieniem.

Tradycją w Football Academy jest codzienna relacja zdjęciowa i opisowa. Głównie dla Rodziców, by mogli po całym dniu zobaczyć, jak ich dzieci doskonale sobie radziły.

Codzienna relacja z wałbrzyskich Piłkarskich Półkolonii dostępna jest na stronie Football Academy pod linkiem: http://www.footballacademy.pl/aktualnosci_6739-ualnosci.html

Już 4 sierpnia odbędzie się II Turnus Piłkarskich Półkolonii w dzielnicy Podzamcze. Jak dowiadujemy się od organizatorów zostały jeszcze wolne 4 miejsca. Chętni mogą zapisać jeszcze swoje dziecko pod numerem +48 662 049 642

www.footballacademy.pl

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group