Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 1886
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piłkarze PWSZ najlepsi w Polsce

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 23 lutego 2011, 18:17
Aktualizacja: Czwartek, 24 lutego 2011, 7:24
Autor: Sven
Współtwórcy sukcesu PWSZ Wałbrzych
Fot. Sławomir Pawlik
Piłkarze – studenci z PWSZ w Wałbrzychu – nie tylko triumfowali w Akademickich Mistrzostwach Polski w futsalu. Latem będą reprezentować Polskę na Akademickich Mistrzostwach Europy.

- Jest mi bardzo miło, że udało się nam zdobyć Mistrzostwo Polski. Mam nadzieję, że dzięki państwu wszyscy wałbrzyszanie dowiedzą się o tym sukcesie – mówił do dziennikarzy trener Robert Bubnowicz.

Na spotkanie przyszła czwórka bohaterów z Lublina: Marcin Morawski, Paweł Tobiasz, Tomasz Wepa i Adrian Moszyk. Wszyscy zgodnie twierdzili, że nie pojechali na turniej w roli faworytów i nie nastawiali się na zdobywanie tytułów. Ocena własnych możliwości zaczęła jednak rosnąć z każdym zwycięstwem. W końcu zaczęli nawet mówić, że „grozi” im mistrzostwo.
– Na co dzień nie jesteśmy zawodnikami halówki. W drużynach, z którymi się zmierzyliśmy, byli zawodnicy pierwszoligowych klubów futsalowych, a nawet reprezentanci Polski. Oni trenują stałe fragmenty gry i atak pozycyjny przydatny w hali. My tego nie robimy – podkreślał rangę sukcesu Marcin Morawski.
– Indywidualnymi umiejętnościami i zespołową grą zaskoczyliśmy przeciwników – dodał Adrian Moszyk.

Teraz zawodnicy kontynuują przygotowania do sezonu drugoligowego, już na „normalnych” boiskach. Na początku marca zmierzą się Czarnymi Żagań, a później będą walczyć o jak najlepsze miejsce w ligowej tabeli. Po zakończeniu sezonu czeka ich wyjazd na Akademickie Mistrzostwa Europy, które zostaną rozegrane w lipcu w Tampere, w Finlandii.
– Nie wiem, jakie szanse mają nasi zawodnicy na arenie europejskiej. Oni już się cieszą z tego wyjazdu, a uczelnia będzie musiała się zmierzyć z kosztami wyjazdu – przewiduje kanclerz PWSZ Jan Zwierko.
- Jeszcze nie myślimy o wyjeździe do Finlandii. Na razie cieszę się z sukcesu oraz z faktu, że wszyscy wrócili zdrowi i w zespole nie ma kontuzji – zakończył trener Bubnowicz.

Nasz zespół nie miał sobie równych podczas tegorocznych Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu, które odbyły się w Lublinie. W eliminacjach nasi wygrali z AZS UAM Poznań 5:3, Politechniką Lubelską 6:1 i OSW Olsztyn 9:0. W ćwierćfinale nasz zespół wygrał aż 11:2 z Uniwersytetem Zielonogórskim. W półfinale po dramatycznym meczu pokonał broniący tytułu AZS WSNSiEZ Łódź. Dopiero w finale trafił na godnego rywala - AWF Katowice. Po długiej walce wałbrzyscy piłkarze zwyciężyli w rzutach karnych 5:4. To pierwsze mistrzostwo kraju w historii PWSZ AS w Wałbrzychu.

Zespół PWSZ AS wystąpił na AMP w składzie: Rafał Wodzyński, Kamil Kmieciak, Adam Kłak, Dariusz Michalak, Marcin Morawski, Adrian Moszyk, Jan Rytko, Paweł Tobiasz, Maciej Udod, Tomasz Wepa, Marek Wojtarowicz, Michał Łaski. Trener: Robert Bubnowicz, kierownik drużyny Czesław Zapart.

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~kmicic 23-02-2011 18:36
pan Kruczkowski obiecał zwycięskiej drużynie nowe,zielone wuwuzele.Po jednej dla każdego.A tak swoją drogą to gratulacje za mistrza.Przynajmniej w tym przypadku nie trzeba się wstydzic że jest się z tego skorumpowanego miasta.
~Mirek 23-02-2011 18:41
BRAWO chłopaki
~1500100900 23-02-2011 18:50
wuwuzele były za awans do II ligi, za to osiągniecie Krukoszenko podaruje zawodnikom zestaw bębnów... żeby mogli utworzyc orkietrę.... A na poważnie, z niecierpliwościa czekam który z prominentów/"elyty" wałbrzyskiej bedzie chciał sobie cyknąć z chłopakami zdjęcie ..?
~Mela 23-02-2011 19:01
Wodzyński, Wojtarowicz i Morawski to też studenci? Czy może pracownicy naukowi?
~azs 23-02-2011 21:42
Wodzyński,Wojtarowicz-pracownicy szkoły(patrz-przepisy rozgrywek AZSu),a Morawski-studia dzienne-nie drwij mela.
~xyz 23-02-2011 21:59
na bezrybiu i rak ryba ....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group