Niedziela, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 3447
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: „Piosenki, z których się żyje" w Filharmonii Sudeckiej

Niedziela, 30 marca 2014, 17:30
Aktualizacja: 22:49
Autor: red.
Wałbrzych: „Piosenki, z których się żyje
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu odbył się wyjątkowy koncert, w którym wystąpiła Alicja Majewska, śpiewając swoje największe przeboje. Artystce towarzyszył grający na fortepianie Włodzimierz Korcz.

Podczas wczorajszego koncertu Alicja Majewska zaprezentowała szereg swoich największych przebojów a każdy z nich był entuzjastycznie przyjmowany przez słuchaczy. Koncert nosił tytuł „Piosenki, z których się żyje" – tak jak nowy, dwupłytowy album artystki, na którym znalazło się 40 dobrze znanych i lubianych piosenek, z których większość skomponował Włodzimierz Korcz. Co ciekawe na płytach znalazły się też utwory, które nie były wcześniej publikowane na żadnych płytach.

Alicja Majewska solową karierę piosenkarki rozpoczęła w roku 1974. Kocertowała w wielu krajach Europy, Azji, USA, Kanadzie i Australii. Była wielokrotnie nagradzana na Festiwalu Piosenki w Opolu, otrzymała również Grand Prix na festiwalu w Rostoku i Grand Prix na festiwalu w Hawanie. Piosenkarka wylansowała szereg przebojów, takich jak między innymi „Jeszcze się tam żagiel bieli“, „Być kobietą“, czy „Odkryjemy miłość nieznaną“. Znana jest również z niezapomnianych wykonań pieśni sakralnych podczas koncertów emitowanych w telewizji i nagrań płytowych. Alicja Majewska na stałe współpracuje z kompozytorem i pianistą - Włodzimierzem Korczem.

Włodzimierz Korcz - absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Łodzi. Początkowo pracował jako redaktor muzyczny Polskiego Radia w Łodzi. Następnie pełnił funkcję kierownika muzycznego Teatru na Targówku. Jest kompozytorem muzyki filmowej i teatralnej. Współpracował z wieloma kabaretami, takimi jak między innymi TEY, Pod Egidą, czy Kabaret Olgi Lipińskiej. Pisał również muzykę dla zespołu Gawęda. Włodzimierz Korcz jest laureatem wielu nagród na festiwalach piosenki między innymi w Opolu, Rostocku, czy Bratysławie.

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group