Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 4419
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Plac Solidarności – kiedy odbiór?

Czwartek, 5 października 2017, 15:37
Aktualizacja: 15:39
Autor: Piotr Skomorokiewicz
Wałbrzych: Plac Solidarności – kiedy odbiór?
Fot. Piotr Skomorokiewicz
Plac Solidarności, choć już od ponad miesiąca jest przejezdny, wciąż czeka na odbiór inwestycji.

Wiele niedociągnięć pozostawili po sobie robotnicy, którzy pracowali przy przebudowie Placu Solidarności. Choć termin zakończenia prac był przekładany kilka razy, to wykonawca nie był w stanie dotrzymać żadnego z nich. Ostatecznie miasto wyznaczyło wykonawcy termin zakończenia prac na 31 sierpnia, gdy odbywała się uroczystość nadania nowej nazwy placu. Tego dnia prace wciąż trwały, a np. wiaty przystankowe tworzyły jedynie ławki i gołe słupy. Dziś wiaty są już zadaszone, ale montaż odbył się dopiero w środę, 4 października.

Ukończenie wiat przystankowych nie znaczy, że na Placu Solidarności wszystko jest już w porządku. Lista niedociągnięć cały czas jest bardzo długa. Pokruszone krawężniki, złe dopasowanie ich na łączeniach, krzywo ułożona kostka granitowa na chodnikach czy hydrant na środku jednego z nich, to zaledwie kilka uwag zgłoszonych do wykonawcy.
- Mieliśmy zastrzeżenia, co do jakości wykonanych robót i te zastrzeżenia zostały przekazane wykonawcy. Część poprawek została już zrobiona, a odbiór nastąpi wtedy, gdy wykonana zostanie całość tych prac i przekazana do nas pełna dokumentacja. Ponieważ jest już po wyznaczonym terminie odbioru wykonawca będzie musiał zapłacić karę za niezrealizowanie prac w wyznaczonym czasie – mówi Bogusław Rogiński, zastępcą dyrektora Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu.

Na remont, na który składała się przebudowa placu i dochodzących do niego ulic, przeznaczonych zostało około 10 mln złotych. 85 proc. tej kwoty pokryto dzięki dofinansowaniu z funduszy Unii Europejskiej dla Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group