Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 4722
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Placówki z Dolnego Śląska laureatami rankingu „Szkółki piłkarskie NIVEA”

Piątek, 22 czerwca 2012, 12:36
Aktualizacja: 12:37
Autor: PAW
REGION: Placówki z Dolnego Śląska laureatami rankingu „Szkółki piłkarskie NIVEA”
Fot. organizatorzy
Ponad 2,5 mln głosów oddali internauci na lokalne szkółki i kluby sportowe w ramach programu społecznego „Szkółki piłkarskie NIVEA”. 17 czerwca zakończyło się głosowanie on–line, w wyniku którego 100 placówek otrzyma sprzęt sportowy oraz dostęp do profesjonalnych treningów Akademii Ajax Amsterdam. Zaangażowanie mieszkańców z województwa dolnośląskiego było imponujące – na 71 placówek zgłoszonych w tym regionie 5 trafiło do grona zwycięzców rankingu.

W całej Polsce internauci oddali ponad 21 mln głosów na 865 zgłoszonych placówek

- Liczba oddanych głosów zupełnie przekroczyła nasze oczekiwania. Bardzo cieszy nas fakt, że inicjatywa „Szkółek Piłkarskich NIVEA” spotkała się z tak dużym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem. Naszym celem jest podarowanie dzieciom możliwości wszechstronnego rozwoju umiejętności piłkarskich, zaś marzeniem - aby za dziesięć lub dwadzieścia lat w reprezentacji Polski grali piłkarze wykształceni w szkółkach piłkarskich NIVEA - mówi Ingo Tanger, dyrektor marketingu NIVEA Polska.

Internauci głosowali na zgłoszone placówki od 1 marca do 17 czerwca, wyłaniając ostatecznie 100-tkę zwycięzców w czterech turach. Placówki z województwa dolnośląskiego wspaniale wykorzystały swoją szansę! UKS Gryf Świdnica zgromadził ponad 193 tys. głosów, 150 tys. głosów oddano na EKS KOLEKTYW RADWANICE, a pulą ponad 134 tys. głosów mogą pochwalić się zawodnicy trenujący w Dziecięcej Akademia Piłkarskiej - Klubie Piłkarskim Brzeg Dolny.

Laureaci rankingu od września b.r. wezmą udział w programie przygotowanym we współpracy z Akademią Ajax Amsterdam. Eksperci Ajaxu poprowadzą kilkudniowe szkolenie, podczas którego przekażą trenerom praktyczną i teoretyczną wiedzę dotyczącą technik trenowania piłki nożnej z dziećmi. Dziesięć zespołów, które wykażą się największą aktywnością w relacjonowaniu swych postępów treningowych na profilu szkółki na stronie www.szkolkiNIVEA.pl, zostanie zaproszonych do udziału w specjalnym turnieju, który odbędzie się w czerwcu 2013. W ramach nagrody sześć zwycięskich drużyn wyjedzie na letni obóz szkoleniowy do Amsterdamu, gdzie ich członkowie będą rozwijali swe umiejętności piłkarskie pod okiem ekspertów.

Licznymi korzyściami wynikającymi ze wspólnej gry w piłkę mogą cieszyć się jednakże nie tylko zwycięskie placówki. Z myślą o szkołach, którym nie udało się zakwalifikować do finałowej 100-ki, przygotowano filmiki szkoleniowe on-line, dostępne na stronie www.szkolkiNIVEA.pl. Stworzone przy współpracy z Akademią Ajax Amsterdam filmiki instruktażowe pozwalają na efektywną naukę tajników gry w piłkę nożną zarówno w domowym zaciszu, jak i na osiedlowym boisku. Niniejszy program treningowy umożliwia techniczne doskonalenie umiejętności małych zawodników, a jednocześnie jest fantastyczną okazją do wspólnej zabawy rodziców z dziećmi.

Więcej informacji o programie „Szkółki Piłkarskie NIVEA” jest dostępnych na stronie www.szkolkiNIVEA.pl oraz na oficjalnym profilu: https://twitter.com/#!/SzkolkiNIVEA.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group