Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 3648
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Plaga pijanych

Wtorek, 11 sierpnia 2020, 6:43
Aktualizacja: Środa, 12 sierpnia 2020, 8:20
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Plaga pijanych
Fot. KMP Wałbrzych
Funkcjonariusze z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego w miniony weekend zatrzymali w naszym mieście oraz regionie siedmiu nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego, w tym aż czterech rowerzystów. Rekordzista miał 2,17 promila alkoholu w organizmie. W ręce policjantów wpadli także trzej kierujący, którzy na podstawie decyzji na dłuższy czas mieli powstrzymać się od poruszania się samochodami, w tym jeden mężczyzna mający dodatkowo sądowy zakaz kierowania pojazdami.

7 sierpnia około godziny 17:00 policjanci Komisariatu Policji w Głuszycy zatrzymali do kontroli drogowej na ul. Grunwaldzkiej w tej miejscowości 55-letniego rowerzystę. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u głuszyczanina blisko 0,5 promila tej substancji w organizmie.

Tego samego dnia po godzinie 20:00 - tym razem funkcjonariusze ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy - na ul. Dąbrowskiego w Wałbrzychu zatrzymali 29-letniego kierującego samochodem osobowym. Wałbrzyszanin decyzją Prezydenta Miasta Wałbrzycha miał cofnięte uprawnienia do kierowania samochodami. Dodatkowo Sąd Rejonowy w Wałbrzychu kilka tygodni temu zastosował w stosunku do mężczyzny zakaz kierowania pojazdami do czerwca 2021 roku.

Dzień później – w sobotę – w ręce policjantów wpadło trzech nietrzeźwych rowerzystów. Dwóch pierwszych został zatrzymanych w nocy przez funkcjonariuszy zespołu wywiadowczego wałbrzyskiej komendy na terenie naszego miasta, trzeci po godzinie 16:00 w Jedlinie-Zdroju przez patrol z Komisariatu Policji w Głuszycy. Mężczyźni w wieku 22, 33 i 47 lat mieli kolejno 0,5, 0,7 i 1,76 promila alkoholu w organizmie.

W sobotę policjanci ruchu drogowego zatrzymali jeszcze do kontroli drogowej 26-letniego wałbrzyszanina, który po godzinie 11:00 na ul. Miłosza kierował samochodem osobowym pomimo wydanej wobec niego decyzji Prezydenta Miasta Wałbrzycha o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

W niedzielę ponownie trzy osoby kierowały pojazdami w stanie nietrzeźwości. Przed godziną 17:00 policjanci z Głuszycy zatrzymali w Jedlinie-Zdroju 38-letniego mieszkańca tej miejscowości. Badanie wykazało u kierującego motorowerem 1,08 promila alkoholu w organizmie. Godzinę później w Wałbrzychu na ul. Andersa funkcjonariusze ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy dokonali kontroli kolejnego samochodu osobowego. Wynik badania 47-letniego mieszkańca powiatu dobrzeńskiego to blisko 0,59 promila alkoholu w organizmie. Ostatni z nietrzeźwych kierujących wpadł przed godzina 20:00 w Mieroszowie na ul. Mickiewicza. Zatrzymany przez policjantów z Boguszowa-Gorc 62-latek wydmuchał 2,17 promila alkoholu.

W niedzielę o godzinie 18:00 patrol ruchu drogowego na ul. Wrocławskiej w Wałbrzychu kontrolowali jeszcze 35-latka, w stosunku do którego Starosta Powiatu Wałbrzyskiego wydał decyzję o cofnięciu uprawnień.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
13%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
13%
Smuci
1
13%
Złości
5
63%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group