Wtorek, 24 listopada
Imieniny: Flory, Jana, Emmy
Czytających: 4161
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Plany inwestycyjne Szpitala Ginekologiczno – Położniczego w Wałbrzychu

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 26 marca 2013, 6:17
Aktualizacja: 11:53
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Specjalistyczny Szpital Ginekologiczno – Położniczy im. E. Biernackiego w Wałbrzychu planuje inwestycje o wartości 6 milionów złotych. Większość środków ma pochodzić z Funduszy Norweskich.

W ramach Funduszy Norweskich Polska otrzymała pulę w wysokości 578 milionów euro. Środki te mają zostać rozdysponowane w ciągu dwóch lat. Największa ich ilość zostanie przyznana na projekty związane z ochroną środowiska i ochroną zdrowia. Poziom dofinansowania inwestycji może sięgać nawet 85 procent.

O pozyskanie środków z Funduszy Norweskich zostały już złożone stosowne wnioski. Decyzja o przyznaniu środków ma zapaść do końca roku.

-Jeżeli otrzymamy te środki, to ukończymy inwestycję w ciągu dwóch lat. Ale otrzymaniem środków z Funduszy Norweskich zainteresowanych jest wiele placówek. Jeżeli nie uda nam się pozyskać środków z tych funduszy, będziemy się starali o dofinansowanie ze środków unijnych – mówi Alicja Daleczko – dyrektor szpitala.

Zgodnie z planem Szpitala Ginekologiczno – Położniczego po wyburzeniu stojącego obecnie w pobliżu szpitala budynku, który nie nadaje się do adaptacji, ma powstać nowy obiekt, w którym mieścić się będzie centrum diagnostyki kobiet i noworodków, szkoła rodzenia i poradnia, znajdująca się obecnie w budynku szpitala.

-Chcemy, żeby poradnia była oddzielona od szpitala. Obserwujemy rosnące zainteresowanie profilaktyką, więc w nowym centrum dużo miejsca poświęcimy właśnie profilaktyce– mówi Alicja Daleczko.

Szpital Ginekologiczno - Położniczy w Wałbrzychu realizuje z powodzeniem wprowadzony przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego Wojewódzki Program Perinatologiczny. Program ukierunkowany jest na oferowanie bezpłatnych znieczuleń przy porodzie i opiekę nad noworodkiem. Urząd Marszałkowski zaopatruje szpital w niezbędny sprzęt i aparaturę. Wsparciem Marszałka objęta jest też ciesząca się dużym zainteresowaniem szkoła rodzenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group