Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 3587
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Po co nam Unia?

Niedziela, 19 maja 2019, 8:44
Aktualizacja: Poniedziałek, 20 maja 2019, 9:47
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Po co nam Unia?
Fot. Robert Bajek
W Multimedialnej Filii Bibliotecznej przy ulicy Kasztelańskiej w wałbrzyskiej dzielnicy Podzamcze odbyło się wczoraj spotkanie noszące tytuł "Po co nam Unia? Porozmawiajmy!".

W spotkaniu udział wziął prezydent naszego miasta Roman Szełemej, a także eksperci ds. nauki, polityki i praktyki unijnej, którzy odpowiadali na pytania przybyłych na spotkanie gości. Spotkanie było podzielone na dwie części. Pierwsza z nich nosiła nazwę "Wałbrzych w Unii Europejskiej", druga natomiast "UE: Rozwój - Równość - Ekologia".
Podczas spotkania można się było dowiedzieć co zarówno Wałbrzych jak i cały kraj zyskał na przynależności Polski do struktur europejskich, czy dzięki członkostwu w UE nasze miasto ma większe szanse na rozwój, czy wzrosną dysproporcje pomiędzy Wałbrzychem a innymi miastami, czy możemy cokolwiek stracić na tym, że jesteśmy członkami Unii Europejskiej i dlaczego warto głosować w zbliżających się wyborach do Europarlamentu.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Dolnośląski Kongres Kobiet i Stowarzyszenie "Działalnia", przy współudziale Biblioteki pod Atlantami. Patronat nad spotkaniem objął Roman Szełemej - prezydent Wałbrzycha.

Twoja reakcja na artykuł?

7
23%
Cieszy
1
3%
Hahaha
3
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
10%
Złości
16
53%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group