Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 3705
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Po kasę na kulturę

Wtorek, 6 lutego 2018, 11:22
Aktualizacja: 14:23
Autor: red
Wałbrzych: Po kasę na kulturę
Fot. red
Wałbrzyskie Spotkania z Muzyką Cerkiewną, Dolnośląski Festiwal Ognia, Sztuka Z Rozumieniem, Manufaktura artystyczna, Akademia Folkloru i Mistrzowie Tradycji: Wałbrzyski Ośrodek Kultury złożył do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 6 projektów na organizację wydarzeń kulturalnych i wyjazdy zagraniczne Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych”. Kolejny zakłada wyposażenie ośrodka w niezbędny sprzęt.

- Bez takich dotacji ciężko jest organizować atrakcyjne dla mieszkańców propozycje. W tym roku w ministerstwie ubiegamy się o około 650 tys. zł – mówi Jarosław Buzarewicz, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

Jakie plany? III Wałbrzyskie Spotkania z Muzyką Cerkiewną, podczas których uczestnicy wysłuchają znakomitych chórów, wezmą udział w prelekcji i zobaczą wystawę fotografii na temat kultury i tradycji prawosławnych. Dolnośląski Festiwal Ognia to wydarzanie o charakterze interdyscyplinarnym, zaprezentują się grupy taneczno - teatralne zajmujące się ekstremalną sztuką tańca z ogniem. Towarzyszyć mu będą warsztaty: teatralne, kuglarskie, taneczne oraz konkurs "fireshow". Sztuka Z Rozumieniem to z kolei próba edukacji przez kulturę, działania artystyczne, których celem jest próba dokonania zmiany w sposobie myślenia o żywej istocie, uwrażliwienia i rozbudzenia empatii. Manufaktura artystyczna „CRAFT-ART” ma być cyklem spotkań. Instruktorki nauczą: scrapbookingu, decoupagu, metaloplastyki, foamiranu, sutaszu, powertexu, filcowania, tworzenia biżuterii… Mistrzowie Tradycji i Akademia Folkloru to cykl warsztatów muzyczno-tanecznych oraz zajęć teoretycznych z zakresu historii kultury ludowej, folkloru Polski, wyjazdy zagraniczne Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych”.

Za ministerialną dotację WOK chciałby także wyposażyć sale specjalistyczne oraz salę artystyczną m.in.: w kompletny system ekspozycyjny ze zintegrowanym oświetleniem, lustra, nagłośnienie, oświetlenie, ekran, zakupić dodatkowe wyposażenie sceny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group