Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 3073
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Po kursie – praca gwarantowana

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 9 listopada 2010, 19:29
Aktualizacja: 19:29
Autor: red
Uczestnicy kursu podczas zajęć
Fot. Henryk Ziomek
W listopadzie Fundacja Wałbrzych 2000 zakończyła realizację kursu „Kompleksowe świadczenie usług opiekuńczych z nauką języka niemieckiego”, którego uczestnicy odebrali już certyfikaty i zaświadczenia ukończenia szkolenia.

Do udziału w kursie, zorganizowanym przez Fundację Wałbrzych 2000 na zlecenie Powiatowego Urzędu Pracy w Wałbrzychu, zgłosiło się 9 pań i 1 pan – bezrobotnych mieszkańców powiatu wałbrzyskiego. W ciągu pięciotygodniowego szkolenia wszyscy zdobyli umiejętności pozwalające na wykonywanie pracy w charakterze opiekuna osób starszych, chorych i dzieci, w Polsce i zagranicą. Ukończyli kurs języka niemieckiego na poziomie A1 i odbyli praktykę w Domu Pomocy Społecznej w Sobięcinie.

- To jedyny kurs organizowany przez Fundację, który gwarantuje zatrudnienie natychmiast po jego ukończeniu. – Współpracujemy z firmami, które chętnie zatrudniają wszystkich naszych absolwentów, jeśli tylko są zainteresowani pracą w Niemczech – mówi Henryk Ziomek, dyrektor ds. szkoleń Fundacji. – Z rozmów z uczestnikami tego kończącego się właśnie kursu, wiem, że niektóre z pań przeszły pomyślnie rozmowy kwalifikacyjne, także w języku niemieckim, i praca już na nie czeka.

Kurs „Kompleksowe świadczenie usług opiekuńczych z nauką języka niemieckiego” to dobry pomysł na zdobycie pracy, zwłaszcza dla kobiet po 40 roku życia, gdyż właśnie ta grupa ma największe kłopoty ze znalezieniem zatrudnienia. Warto spróbować czegoś nowego, gdy dzieci już odchowane, o pracę w regionie wałbrzyskim trudno, a w Niemczech nasze opiekunki są bardzo cenione i przyzwoicie wynagradzane.


Fundacja Wałbrzych 2000 – powstała w maju 1995 r. organizacja non profit, której celem jest wspieranie procesu restrukturyzacji gospodarczej, przeciwdziałanie bezrobociu, rozwój przedsiębiorczości i kształtowanie form współdziałania podmiotów oraz instytucji na rzecz rozwoju regionu wałbrzyskiego. Fundacja prowadzi Ośrodek Wspierania Przedsiębiorczości, który organizuje i przeprowadza kursy, szkolenia, warsztaty dla wszystkich tych, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje lub zdobyć nowe umiejętności; najlepszy w Polsce Fundusz Rozwoju Przedsiębiorczości oferujący środki finansowe z banku światowego, skierowane dla osób fizycznych i podmiotów gospodarczych, które rozpoczynają lub prowadzą działalność gospodarczą oraz Ośrodek Szkolenia Kierowców mogący się poszczycić wysoką zdawalnością egzaminu na prawo jazdy kat. B. Więcej: www.walbrzych2000.pl

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 10-11-2010 8:00
RUP ma oferty pracy -tak powinno być .A jak jest -proponowane są głównie staże ,za które człowiek nie może utrzymać się sam a co dopiero rodzinę. Ukończenie takiego stażu nie daje żadnych nadziei na pracę .Mój znajomy otrzymał z RUP ofertę pracy przez tzw.podfirmę-a więc kolejnego pośrednika.PARANOJA-zanim zarobi to jego pieniędzmi podzielą się pośrednicy.Nasuwa się pytanie-jaka w tym rola RUP... .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group