Poniedziałek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 2723
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pochodzą do szkoły w mundurach

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 23 marca 2012, 17:04
Aktualizacja: 17:06
Autor: Sven
Fot. Sven
To ma być wstęp do prawdziwej służby w straży pożarnej i policji – od września w IV LO rozpoczną działalność tzw. klasy mundurowe.

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Wałbrzychu podpisane zostało porozumienie pomiędzy komendantami straży pożarnej i policji oraz dyrekcją IV LO o rozpoczęciu od września 2012 roku kształcenia w dwóch specjalistycznych klasach: policyjnej z edukacją prawną i strażacką z elementami ratownictwa medycznego.

Dokumenty podpisali: dyrektor Zespołu Szkół nr 4 Hanna Kobus, zastępca komendanta Komendy Miejskiej Policji Zbigniew Oryl oraz Grzegorz Kułak – Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu.

Uczniowie klasy policyjnej mogą liczyć na zajęcia z samoobrony oraz musztrę. Poznają historię i aspekty prawne funkcjonowania policji, dowiedzą się jak działa prewencja i wydział ruchu drogowego. Aby dostać się do klasy policyjnej należy zaliczyć test sprawnościowy i legitymować się bardzo dobrym stanem zdrowia.

Uczniowie klasy strażackiej będą zdobywać wiedzę zgodnie z „Programem kształcenia w zawodzie strażaka”. Mogą liczyć na zajęcia wyjazdowe oraz terenowe. Poza ogólnie dobrym stanem zdrowia, konieczne będzie badanie pod kątem lęku wysokości oraz zaliczenie testu sprawnościowego.

- W obydwu klasach przewidujemy na jesieni uroczyste ślubowanie umundurowanych, zgodnie z profilem klasy, uczniów z udziałem komendantów oraz odrębny regulamin funkcjonowania tych klas zawierający prawa i obowiązki uczniów-kadetów, w szczególności dotyczące zachowania i ceremoniału uczestniczenia w uroczystościach. Test sprawnościowy można zobaczyć na stronie szkoły w zakładce „Rekrutacja”. Wszystkim, którzy zdecydują się na podjęcie nauki w klasie policyjnej lub strażackiej obiecujemy wiele wrażeń i życzymy samych sukcesów, a w przyszłości podjęcia pracy w wymarzonym zawodzie – mówiła dyrektor ZS nr 4, Hanna Kobus.

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group