Środa, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 5143
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Pochylą się nad petycją

Sobota, 12 lutego 2022, 13:05
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Pochylą się nad petycją
Fot. pixabay.com
Miejscy radni podczas najbliższej sesji będą musieli pochylić się nad petycją, która wpłynęła do Biura Rady Miasta, a która uderza w osoby popierające noszenie maseczek w celu ograniczania zagrożenia zakażenia się covidem.

W dniu 21 grudnia 2021 r. do Biura Rady Miejskiej w Wałbrzychu wpłynęła petycja o podjęcie przez Radę Miejską uchwały dotyczącej wydania:

1. „zakazu stosowania „maseczek ochronnych” na terenie podległych miejscowości ponieważ stanowią poważne zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi oraz wydanie komunikatów w Mediach o szkodliwości maseczek (Strona Urzędu Miasta, TVP, Prasa Internet) z jednoczesnym umieszczeniem w widocznych miejscach plakatów (tablice ogłoszeń) z jednoczesnym powiadomieniem – Kuratoria, Szkoły, Szpitale, Przychodnie Lecznicze, Urzędu, Pracodawcy, Markety, Policję, Sądy, Sanepid, Urząd Wojewódzki itp.)”.

2. „zakazu stosowania Kwarantann i izolacji medycznej ponieważ są to działania surowo karane (pozbawianie ludzi wolności – bez wyroku sądowego) i traktowanie przez Ustawę polski Kodeks Karny jako „zbrodnie”.

3. „zakazu stosowania „szczepionek” mRNA (wszystkich producentów) ponieważ te szczepionki są Bronią Biologiczno-Chemiczną a zaszczepione osoby bez pomocy medycznej umrą w okresie najbliższych kilku lat (wg Ministerstwa Zdrowia zostało zaszczepionych ok. 20 000 000 Polaków) oraz Podjęcia „Działań Ratowniczych” mających na celu objęcia szczególną opieką medyczną wszystkich osób zaszczepionych w celu ochrony ich zdrowia i życia a także wydanie specjalnych komunikatów w tej sprawie w Mediach”.

Komisji Skarg, Wniosków i Petycji. Komisja Rady Miasta 7 lutego 2022 roku zapoznała się z treścią petycji oraz dokonała jej kontroli pod względem formalnym, tj. dokonano sprawdzenia, czy spełnia ona wymagania określone w ustawie o petycjach. W wyniku podjętych czynności ustalono, że przedmiotowa petycja spełnia wymagania formalne. Została ona także wniesiona w interesie publicznym. Komisja uznała, że zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym, rada gminy może podejmować uchwały tylko w granicach zadania gminy, a zatem w sprawach publicznych o znaczeniu lokalnym, niezastrzeżonych ustawami na rzecz innych podmiotów. Podjęcie uchwały, o której mowa w przedmiotowej petycji, wykraczałaby poza zakres zadań gminy, a zatem byłoby niezgodne z zobowiązującym prawem. Organy władzy publicznej działają wyłącznie w ramach i w granicach prawa, co oznacza, że mogą one podejmować tylko te działania, na które prawo
wprost im zezwala. W związku z powyższym Komisja Skarg, Wniosków i Petycji stwierdziła, że wniesiona petycja nie powinna zostać uwzględniona. Niniejsza uchwała wraz z jej uzasadnieniem stanowią zawiadomienie o sposobie załatwienia petycji w rozumieniu ustawy o petycjach i zostanie ona doręczona podmiotowi wnoszącemu petycję. Sposób załatwienia petycji nie może być przedmiotem skargi.

Twoja reakcja na artykuł?

6
22%
Cieszy
10
37%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
4%
Złości
9
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group