Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 4732
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: "Pod Zegarem" rozdawali żywność

Poniedziałek, 11 marca 2019, 6:31
Aktualizacja: 9:33
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: "Pod Zegarem" rozdawali żywność
Fot. Robert Bajek
Wczoraj "Pod Zegarem" na Piaskowej Górze grupa Food Not Bombs Wałbrzych rozdawała bezdomnym i potrzebującym żywność i odzież.

"Food Not Bombs" czyli "Jedzenie zamiast bomb" to ogólnoświatowa akcja społeczna, zapoczątkowana w latach 80 XX wieku w Cambridge. Akcja polegała pierwotnie na rozdawaniu ciepłych posiłków osobom bezdomnym, biednym, potrzebującym. Obecnie w ramach tej inicjatywy rozdawane są również ubrania i zabawki. Akcja "Food Not Bombs" prowadzona jest regularnie w wielu krajach na wszystkich kontynentach. Często towarzyszą jej też pikiety antyzbrojeniowe i antywojenne, a jej organizatorzy przekonują, że niedopuszczalne jest, żeby rządy państw na całym świecie wydawały ogromne sumy na zbrojenia, podczas gdy wiele osób umiera z głodu.

W naszym mieście akcję prowadzi grupa Food Not Bombs Wałbrzych. Na miejsce rozdawania ciepłych posiłków wybrana została Piaskowa Góra. W założeniu lokalnej grupy Food Not Bombs posiłki będą wydawane w każdą niedzielę przez cały rok, z wyłączeniem miesięcy wakacyjnych. Posiłki przygotowywane są w domach przez wolontariuszy i dostarczane w specjalnych termosach. Warto zaznaczyć, że oprócz ciepłego posiłku, herbaty, kawy i ciasta osobom będącym w potrzebie wydawane były wczoraj również ubrania.

Twoja reakcja na artykuł?

10
67%
Cieszy
1
7%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
7%
Złości
3
20%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group