Środa, 24 kwietnia
Imieniny: Aleksego, Grzegorza
Czytających: 3674
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Pod znakiem koncertów

Środa, 16 marca 2022, 8:33
Aktualizacja: 8:34
Autor: red
Wałbrzych: Pod znakiem koncertów
Fot. organizatorzy
Wiosenna gra terenowa dla całej rodziny, koncerty, zajęcia edukacyjne i nocne zwiedzanie to propozycje Starej Kopalni w Wałbrzychu na najbliższy weekend.

Najbliższy weekend 18-20 marca w wałbrzyskim Centrum Nauki i Sztuki będzie można wypełnić czas koncertowo. I to dosłownie. Będą koncerty, gry, zajęcia edukacyjne i nocne zwiedzanie.

Już w piątek odbędą się zajęcia edukacyjne Szychta Fuksów. Na dwie zmiany młodych górników do kopalni przyjedzie grupa dzieci z Głogowa, która pozna nie tylko charakter pracy w kopalni węgla kamiennego, ale również specyfikę pracy z ceramiką na specjalnie przygotowanych zajęciach.

W piątek, Wałbrzych na swojej trasie koncertowej odwiedzi folkowa kapela Baciary, która podrywa do zabawy na swojej energetycznej trasie koncertowej po Polsce. Mieszanka folkowo – popowo – góralskich rytmów rozbrzmi na scenie Sali Łańcuszkowej Starej Kopalni o godzinie 19:00. Ostatnie bilety są jeszcze do nabycia na stronie kupbilecik.pl.
Zarówno w sobotę jak i w niedzielę teren zewnętrzny kopalni opanuje Wiosenna Gra Terenowa. Nie zabraknie zagadek, zadań i samodzielnego odkrywania plenerów kopalni. Udział w grze będzie bezpłatny, a specjalne karty do tej zabawy będą czekać na wszystkich chętnych w kawiarni Sztygarówka. Dla wszystkich, którzy dobrze rozwiążą zadania do odebrania będzie drobny słodki upominek. Eksplorowanie kopalni będzie można zakończyć w ciągu dnia z przewodnikiem na standardowej trasie zwiedzania, lub o godzinie 19:00 wyjść z górnikiem na Nocne Zwiedzanie. Bilety dostępne są na www.starakopalnia.pl lub w kasie kawiarni Sztygarówka.

Sobotni wieczór zapowiada się koncertowo. Miejscówkę odwiedzi ze swoim akustycznym występem nietuzinkowa i przebojowa Kasia Kowalska, która z okazji 25 lat na scenie zaśpiewa swoje największe przeboje i potwierdzi że koncerty w nieco łagodniejszej wersji nie muszą być mniej energetyczne. Występ na kopalnianej scenie rozpocznie się o godzinie 19:00. Bilety do nabycia w kawiarni Sztygarówka oraz na kupbilecik.pl. Część wejściówek będzie dostępna przed samym koncertem, a dłużej w dni koncertowe popracuje dla Państwa „Sztygarówka”.

Wśród weekendowych aktywności Starej Kopalni nie zabraknie również udziału instytucji na Targach Turystycznych „GLOBalnie” w Katowicach. Po udanej wizycie z turystami i branżą na stadionie we Wrocławiu – stoisko Wałbrzycha i Starej Kopalni odwiedzi stolicę Górnego Śląska i po sąsiedzku z byłą kopalnią „Katowice” będzie zapraszać w swoje wałbrzyskie progi od piątku do niedzieli.

Stara Kopalnia dla turystów otwarta jest codziennie. Wejścia na trasę zwiedzania z przewodnikiem odbywają się o pełnych godzinach między 11, a 15, a w weekendy od 10 do 16.

Twoja reakcja na artykuł?

6
60%
Cieszy
2
20%
Hahaha
1
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
10%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group