Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 3625
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Podczas jednej akcji wpadło ich pięciu

Wtorek, 15 lutego 2011, 19:25
Aktualizacja: Środa, 16 lutego 2011, 7:18
Autor: red
Wałbrzych: Podczas jednej akcji wpadło ich pięciu
Fot. red
Wałbrzyscy policjanci zatrzymali podczas interwencji pięć osób – czterech nieletnich i jednego dorosłego. Najmłodszy z grupy zatrzymanych był poszukiwany przez wałbrzyski sąd w celu doprowadzenia do zakładu poprawczego, do którego nie powrócił po przepustce. Ponadto podejrzewany jest o to, że od stycznia 2011 roku do chwili zatrzymania dokonał jednego rozboju oraz 40 włamań.

Wałbrzyscy policjanci Wydziału Prewencji oraz III komisariatu zatrzymali pięć osób - czterech nieletnich w wieku 15 i 17 lat oraz 22-letniego mężczyznę.

Policjanci przybyli na interwencję przy ulicy Zagórzańskiej i wykonywali czynności w związku ze zniszczeniem mienia, którego dopuścił się 15-letni chłopiec. Nieletni skakał po samochodzie osobowym swojej 43-letniej matki. Nie tylko zniszczył karoserię, ale powybijał również wszystkie szyby. Zdesperowana kobieta poprosiła o pomoc policjantów. Jak się okazało, nieletni to lokator jednego z dolnośląskich zakładów poprawczych, do którego nie powrócił z przepustki. Chłopiec w momencie dewastacji pojazdu był pod wyraźnym wpływem alkoholu. W sukurs zatrzymanemu poszli czterej nietrzeźwi „koledzy” w wieku od 17 do 22 lat, którzy obrzucili interweniujących funkcjonariuszy oraz radiowóz kamieniami. Jeden ze stróżów prawa został ranny. Agresywni chuligani zostali zatrzymani. Cała grupa trafiła do policyjnego aresztu.

Śledczy z „trójki” udowodnili 15-letniemu chłopcu, że jest on sprawcą jednego rozboju oraz 40 włamań do altan ogrodowych na terenie Wałbrzycha jak i przyległych miejscowości. Jak wyjaśnił nastolatek, kradł, aby utrzymać się na przepustce. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny. Pozostali zatrzymani na wniosek policji oraz prokuratury trafili za kratki aresztu śledczego na okres jednego miesiąca, o czym zadecydował wałbrzyski sąd rejonowy. Całej czwórce za czynną napaść na funkcjonariuszy i zniszczenie mienia grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group