• Sobota, 19 stycznia 2019
  • Godz. 2:53
  • Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
  • Czytających: 3508
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Podgórze zawsze gra fair

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 7 listopada 2018, 11:20
Autor: red
Fot. użyczone
W wałbrzyskiej dzielnicy Podgórze rozpoczął się trzeci sezon programu sportowego dla najmłodszych „Podgórze gra Fair Play".

Projekt - stworzony i finansowany przez Kopalnie Surowców Skalnych w Bartnicy, wspierany przez miasto Wałbrzych - skierowany jest do uzdolnionych sportowo dzieci z Podgórza.

W ramach programu mali sportowcy mają zapewnione m.in. profesjonalne, bezpłatne treningi siatkarskie pod okiem świetnego wałbrzyskiego siatkarza i trenera Piotra Wierzbickiego czy darmowe stroje i buty do siatkówki. Finansowanie tej części programu wzięła na siebie KSS Bartnica, która jest pomysłodawcą przedsięwzięcia. Natomiast miasto Wałbrzych umożliwia małym sportowcom bezpłatne korzystanie z nowoczesnej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 5. Dzięki współpracy kopalni i miasta, uzdolnione sportowo dzieci z Podgórza mogą w najlepszych warunkach, za darmo, rozwijać swoje umiejętności przez kilka lat: najpierw w finansowanej przez kopalnię drużynie Podgórze gra Fair Play, następnie w prowadzonych przez miasto Akademiach Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.
- W dzisiejszych czasach, kiedy dzieci najchętniej spędzałyby czas przed komputerem czy smartfonem, takie zapewniające im zdrowy ruch i sportowy rozwój inicjatywy, które maluchy w dodatku lubią, są wręcz na wagę złota - mówi trener Piotr Wierzbicki.

W 3. już edycji programu bierze udział dwanaścioro dzieci - w wieku 8 i 9 lat - wybranych spośród utalentowanych i kochających sport uczniów SP nr 5. Podobnie jak ich koledzy z poprzednich edycji, mali sportowcy będą mieć możliwość poznania magii sportu nie tylko poprzez treningi. Projekt wiąże się też z wyjazdami na obozy sportowe, udziałem dzieci w treningach i meczach utytułowanych siatkarskich drużyn, uczestniczeniem w turniejach z nagrodami itp. Celem projektu jest bowiem zaszczepienie w najmłodszych pasji sportu i radości z jego uprawiania.

Jednak mali zawodnicy już dziś wiedzą, co jest w życiu ważne. - Ja uwielbiam ruch i sport! A ja chcę zostać najlepszym w Polsce siatkarzem! A ja lubię treningi, bo pan trener jest super! - przekrzykiwali się początkujący siatkarze podczas otwarcia trzeciego sezonu Podgórze gra Fair Play.

- Jestem z was bardzo dumny! Z waszej pasji i zaangażowania. Możecie na nas liczyć, bo wspieranie takich zuchów jak wy i waszego sportowego rozwoju jest dla naszej spółki naprawdę ważne - mówił do małych zawodników Jakub Madej, prezes KSS Bartnica.

Obecna edycja projektu potrwa do końca roku szkolnego.

Twoja reakcja na artykuł?

5
100%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~rzepa 7-11-2018 13:34
Czego to sie nie robi aby odwrócić ludzką uwagę od dewastacji pięknych gór i krajobrazu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group