Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1666
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podjęli starania o poprawę bezpieczeństwa na drodze Wałbrzych – Świebodzice

Wiadomości: REGION, Świebodzice/Wałbrzych
Czwartek, 16 listopada 2017, 11:35
Aktualizacja: 12:37
Autor: red
Fot. UM Świebodzice
Ostatnie tygodnie przyniosły serię nieszczęśliwych zdarzeń na przebiegającej obrzeżami Świebodzic drodze krajowej nr 35, w wyniku których życie straciło dwóch kierujących pojazdami.

W trosce o bezpieczeństwo osób podróżujących tym odcinkiem, burmistrz Bogdan Kożuchowicz wystąpił z wnioskiem do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad - zarządcy drogi, o podjęcie niezbędnych działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa na trasie.

Odcinek, na którym 27 października oraz 13 listopada doszło do dramatycznych zdarzeń, to intensywnie użytkowany fragment obsługujący ruch ze Świebodzic w kierunku Wałbrzycha i Świdnicy, i dalej - w kierunku Republiki Czeskiej oraz Wrocławia, z którego w równej mierze korzystają samochody osobowe i ciężarowe.

- Dramatyczne zdarzenia muszą wywołać refleksję zarządcy i pociągnąć za nią konkretne działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa - mówi burmistrz Bogdan Kożuchowicz. - Droga nr 35 komunikuje nasze miasto z najbliższymi sąsiadami, jest uczęszczana codziennie przez setki kierujących, w tym mieszkańców i dlatego priorytetem są działania zmierzające do zredukowania niebezpieczeństwa.

We wniosku wystosowanym przez Burmistrza do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poruszona została także kwestia wprowadzenia usprawnień w ruchu na skrzyżowaniu ulic Jeleniogórskiej i Łącznej, położonym w ciągu drogi krajowej nr 34, przebiegającej przez nasze miasto. To także miejsce, w którym od dawna dochodzi do stłuczek i kolizji, a w godzinach szczytu stanowi tzw. "wąskie gardło" komunikacyjne.

Chcąc uniknąć potencjalnych zagrożeń dla życia i zdrowia uczestników ruchu, władze samorządowe będą intensywnie monitorować reakcję GDDKiA na złożony wniosek.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~inż. A. Partacz 16-11-2017 15:16
Autor miał na myśli drogę Świebodzice - Świdnica.
~volter 17-11-2017 3:58
nie ostatnie tygodnie bo od lat maja tam miejsce tragiczne wypadki i nic z tym nie robiono
~Miosz 17-11-2017 11:46
Teraz medrcy z rok pomedytuja co zrobic .krotka pilka RONDO w tym miejscu!!
~Mat 17-11-2017 21:10
nie ma drogi Świebodzice - Świdnica, jest taki odcinek drogi o znacznie większym zakresie i miedzy znacznie większymi miastami

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group