Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 5348
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Podnoszą umiejętności

Wtorek, 13 sierpnia 2019, 14:34
Aktualizacja: Środa, 14 sierpnia 2019, 8:54
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Podnoszą umiejętności
Fot. OSP Boguszów/facebook
W niedzielę 11 sierpnia strażacy z OSP Boguszów brali udział w ćwiczeniach ratowniczych zorganizowanych przez Grupę Poszukiwawczo–Ratowniczą OSP Wałbrzych, których tematem przewodnim było poszukiwanie osób zaginionych.

Głównym celem był trening ratowniczych czworonogów oraz ich współpraca z ratownikami innych jednostek. A wszystko to miało miejsce w kompleksie leśnym w rejonie Dzikowca przy połączeniu sił JRG-1 Wałbrzych, GPR OSP Wałbrzych, Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Siechnice i GRM PCK Wrocław.
- Zadaniem naszej jednostki było wykonanie ćwiczenia z zakresu ratownictwa wysokościowego. Także nasz quad świetnie sprawdził się w transporcie piesków i ich przewodników. Na wieży widokowej (na szczycie Dzikowca) strażacy w symulowanym zdarzeniu musieli podjąć poszkodowanego z najniższej kondygnacji i ewakuować przy pomocy zbudowanego układu wyciągowego. Na zakończenie ćwiczeń wszyscy ratownicy mieli okazję przetestować ewakuacje z wieży przy pomocy kolejki tyrolskiej - informują strażacy z OSP Boguszów.

Twoja reakcja na artykuł?

3
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group