Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 4365
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Podpalone drzwi, zniszczony ekspres...

Sobota, 9 stycznia 2021, 13:47
Aktualizacja: 13:50
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Podpalone drzwi, zniszczony ekspres...
Fot. KMP Wałbrzych
W ostatnich dwóch dniach policjanci z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego zatrzymali pięciu wandali. Dwóch z nich to 16–latkowie, trzech kolejnych to mężczyźni w wieku od 40 do 65 lat. Czterech ze sprawców odpowie za zniszczenie różnego rodzaju drzwi, a piąty za uszkodzenie ekspresu do kawy w jednym ze sklepów spożywczych.

W środę około godziny 13:30 dzielnicowi pierwszego komisariatu zostali poinformowani, że agresywny mężczyzna demoluje drzwi wejściowe do jednej z przychodni zdrowia w dzielnicy Piaskowa Góra. Mężczyzna m.in. wybił w nich szybę. Straty w mieniu oszacowane zostały na kwotę ponad 500 złotych. Zatrzymany przez mundurowych do sprawy 52-letni wałbrzyszanin usłyszał już zarzut zniszczenia mienia, za co może trafić za kraty więzienia na 5 lat.

W czwartek przed południem policjanci Zespołu Operacyjno-Rozpoznawczego Komisariatu Policji I w Wałbrzychu w miejscu zamieszkania odwiedzili natomiast 16-latka, który 25 grudnia zeszłego roku uszkodził drzwi windy w budynku przy ul. Bukietowej w Wałbrzychu powodując straty w kwocie ponad 700 złotych. Nieletni został przesłuchany w obecności prawnego opiekuna. Sporządzona przez mundurowych dokumentacja trafi teraz do sądu rodzinnego, który podejmie dalsze decyzje w tej sprawie.

Wczoraj po godzinie 16:00 policjanci z Boguszowa-Gorc otrzymali natomiast informację o podpaleniu drzwi wejściowych do budynku dworca kolejowego w tej miejscowości. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale uszkodzenia w mieniu wstępnie oszacowane zostały na 600 złotych. Na miejscu okazało się, że sprawcą dewastacji również był 16-latek. Nieletni przyznał się do popełnienia czynu karalnego. O jego losie również zadecyduje sąd rodzinny.

Przed godziną 18:00 – tym razem w ręce funkcjonariuszy zespołu wywiadowczego wałbrzyskiej komendy - wpadł kolejny sprawca zniszczenia mienia. 65-latek podczas awantury z sąsiadem w jednym z budynków przy ul. 11 Listopada w Wałbrzychu złapał za przedmiot przypominający nogę od krzesła i dwukrotnie uderzył w drzwi wejściowe do jego mieszkania, czym spowodował straty w kwocie 850 złotych. Zatrzymany przyznał się do popełnionego przestępstwa i odpowie przed sądem, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Ostatnie ze zdarzeń związane z dewastacją mienia miało miejsce wczoraj po godzinie 19:00 w Wałbrzychu przy ul. Słowackiego. 40-latek będąc pod wpływem alkoholu wywołał awanturę z ekspedientką sklepu i zrzucił na podłogę ekspres do kawy powodując straty w kwocie kilku tysięcy złotych. Zatrzymany przez funkcjonariuszy prewencji wałbrzyskiej komendy mężczyzna również teraz trafić za popełnione przestępstwo za kraty więzienia na 5 lat.

Twoja reakcja na artykuł?

3
27%
Cieszy
1
9%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
9%
Złości
6
55%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group