Poniedziałek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 3842
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Podróżujący festiwal literacko–artystyczny „preTEXTY” znów w trasie

Sobota, 10 września 2016, 6:45
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Podróżujący festiwal literacko–artystyczny „preTEXTY” znów w trasie
Fot. organizatorzy
Słońce wyszło już za chmur, temperatura podniosła słupek rtęci na termometrach o kilka stopni, nie tylko na ulicach znowu robi się gorąco. Organizatorzy przygotowali całą moc atrakcji na najbliższe dwa miesiące.

Pomoże im w tym m.in.: Pablo Garcia Casado odwiedzając Wałbrzych, Jakub Żulczyk spotykając się z publicznością w Bielawie i Wojciech Chmielarz, odpowiadając na wszystkie pytania dociekliwych Kowar. Jak pięknie łączy się literatura z muzyką udowodni Marcin Świetlicki z zespołem Najprzyjemniejsi oraz Kormorany - a to nie jedyne muzyczne emocje, kołysać nas będzie cała plejada artystów. W Świdnicy poznamy Ukryte Zalety Systemu. W Strzelinie natkniemy się na laureatów VIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego o „Granitową strzałę”. A to tylko część ze wszystkich atrakcji przygotowanych dla mieszkańców (z)Dolnego Śląska.

I tak, uprzedzamy pytanie, wracają festiwalowe klasyki. Będą kolejne okazje do zmierzenia się w Bitwie na Siedem Słów (Battle of 7 Words) czy odwiedzenia literackiego PIT-STOPu. Dzieciaki, po raz kolejny uzbrojone w papier, nożyczki, plastelinę i własną wyobraźnię, zmierzą się ze współczesną poezją podczas warsztatów literacko-filmowych i wybiorą się w niesamowitą podróż podczas warsztatów filozoficznych dla najmłodszych.

Skrzydeł dodaje Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016, to dzięki niej w tym roku udaje się dotrzeć aż do dziesięciu miast na całym Dolnym Śląsku i wciągać odbiorców w żywy i twórczy kontakt z młodą literaturą, wciągając ją we współpracę z innymi działalnościami artystycznymi.

Partnerami tegorocznej odsłony festiwalu są: Klub A Propos, Miejski Ośrodek Kultury w Kowarach, Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Bielawie, Bielawska Agencja Rozwoju Lokalnego, Miejska Biblioteka Publiczna w Bielawie, Klub Pozytywka, Miejski Ośrodek Kultury w Nowej Rudzie, Miejska Biblioteka Publiczna w Nowej Rudzie, Towarzystwo Aktywności Kulturalnej w Jaworze i Zamek Nadaje, Świdnicki Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy, Strzeliński Ośrodek Kultury, Klub Spiżarnia oraz Legnickie Centrum Kultury. Cały festiwal odbywa się w ramach odchodów Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Strona Festiwalu: www.festiwalpreTEXTY.pl
Materiały dla mediów (logo, zdjęcia, katalog festiwalowy, program na jesień): www.festiwalpretexty.pl/media
Harmonogram na rok 2016: www.festiwalpretexty.pl/category/program

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group