Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 2436
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Podsumowania i nowości w PWSZ

Środa, 14 czerwca 2017, 18:54
Aktualizacja: Czwartek, 15 czerwca 2017, 9:46
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Podsumowania i nowości w PWSZ
Fot. Robert Bajek
Dzisiaj w Sali Kolumnowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu odbyło się podsumowanie roku akademickiego 2016/2017 i przedstawienie nowej oferty edukacyjnej na rok akademicki 2017/2018.

Podsumowania roku akademickiego 2016/2017 dokonał Edward Szewczak:

- Od 2016 roku wszystkie kierunki naszych studiów stały się kierunkami praktycznymi. Kształcimy praktycznie, stawiamy największy nacisk na praktykę, na ćwiczenia. Dwie największe nowości w minionym roku akademickim to dwa nowe kierunki, czyli pielęgniarstwo i architektura wnętrz. Pielęgniarstwo to kierunek, który powstał przy wielkim wsparciu prezydenta Romana Szełemeja i Dolnośląskich Pracodawców, od których wypłynął pomysł, że tego typu kierunek u nas na rynku jest potrzebny. W związku z nowymi kierunkami uczelnia poniosła spore nakłady finansowe na nowe pracownie, nowe laboratoria. Cały czas rozwijamy kosmetologię - bardzo praktyczny i popularny kierunek. Nasze dziewczyny na takich kierunkach jak makijaż, wizaż odnoszą znaczące sukcesy w Polsce. Miniony rok akademicki to dla nas bardzo ważny program - program płatnych praktyk zawodowych, na które uczelni udało się zdobyć dofinansowanie w wysokości ponad miliona złotych. Jesteśmy jedyną uczelnią w regionie, która płaci najlepszym studentom za praktyki zawodowe. 33 studentów wzięło udział w tym programie. Mieli praktyki w 17 instytucjach. Program zakłada, że firmy w których studenci odbywają praktyki również dostają wsparcie finansowe. Był to dla nas najlepszy rok pod kątem sportu. Mamy zespół piłkarek w Ekstralidze, za sukcesem ligi idzie również sukces futsalu - Złoty Medal AMP, zdobyliśmy najwięcej medali w Akademickich Mistrzostwach Polski. Zajęliśmy 10 miejsce w rankingu Perspektyw w kategorii "Prestiż według pracodawców 2017". Mamy nowe kanały komunikacyjne. Z tego też jesteśmy dumni. Chcemy docierać do naszych studentów, absolwentów i do naszych przyszłych studentów. Jesteśmy pierwszą uczelnią w tej części Polski, która komunikuje się ze swoimi studentami za pomocą snapchata. Działa to w fantastyczny sposób.

O nowościach w funkcjonowaniu uczelni mówiła Justyna Jaskólska:

- Przede wszystkim nowością tegoroczną jest uruchomienie nowoczesnego modułu elektronicznej rekrutacji na studia. Każdy kandydat zainteresowany podjęciem studiów czy to I czy II stopnia wystarczy że wejdzie na naszą stronę internetową i tam wybierze specjalnie przygotowaną dla przyszłych studentów tak zwaną strefę kandydata. W tej strefie oprócz praktycznych informacji dla studentów odnośnie kierunków i profili kształcenia, terminów, płatności za studia, kwestii związanych z akademikiem, całą organizacją naszej uczelni, znajduje się również link do rejestracji online. Z takiej rejestracji od 1 czerwca korzystają już pierwsi kandydaci. W tej formie rekrutujemy przede wszystkim na kierunki licencjackie, inżynierskie, oraz magisterskie. Jeżeli chodzi o obowiązkową elektroniczną rejestrację, to potrwa ona do 24 lipca. Następnie do końca miesiąca kandydaci będą mieli możliwość dostarczenia oryginalnych dokumentów do naszego biura rekrutacji. Od tego roku nasza uczelnia proponuje kandydatom zainteresowanym studiami niestacjonarnymi wstęp wolny. Oznacza to, że ci kandydaci wystarczy że dostarczą swoje dokumenty. Nie dotyczą takich osób konkursy świadectw. Warto podkreślić, że studia niestacjonarne na naszej uczelni mają najniższe kwoty czesnego w naszym regionie.

- Największą nowością w tym roku akademickim jest to, że uczelnia zdecydowała się wejść w obszar, w którym nigdy dotąd nie funkcjonowała, nie kształciła. Otwieramy Akademicką Szkołę Policealną. Chcemy kształcić praktycznie te osoby, które nie posiadają świadectwa maturalnego a chciałyby zdobyć kwalifikacje do wybranych zawodów - powiedział Edward Szewczak.

Warto podkreślić, że nauka w Akademickiej Szkole Policealnej jest całkowicie bezpłatna. W nadchodzącym roku szkolnym, który w odróżnieniu od roku akademickiego rozpocznie się we wrześniu szkoła będzie kształciła w dwóch zawodach: higienistka stomatologiczna i opiekun medyczny. Kształcenie w zawodzie higienistki stomatologicznej będzie prowadzone w systemie dziennym przez cztery semestry, natomiast kształcenie w zawodzie opiekuna medycznego będzie to kształcenie roczne, dwusemestralne.

Z pełną ofertą edukacyjną Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu można się zapoznać na stronie www.pwsz.com.pl. Tam też znajdują się wszelkie informacje dotyczące dokumentów niezbędnych podczas procesu rekrutacji.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group