Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 3685
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Podsumowania i plany wałbrzyskiego Szpitala Ginekologiczno–Położniczego

Piątek, 23 grudnia 2016, 12:51
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Podsumowania i plany wałbrzyskiego Szpitala Ginekologiczno–Położniczego
Fot. Robert Bajek
Specjalistyczny Szpital Ginekologiczno–Położniczy w Wałbrzychu cały czas się rozwija, a w ostatnim Rankingu Szpitali, przygotowanym przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia i firmę doradczą IDEA Trade zajął wysokie, piąte miejsce wśród szpitali monospecjalistycznych. Ale dyrekcja i załoga wałbrzyskiego szpitala nie zamierzają na tym poprzestać.

Wałbrzyski szpital ginekologiczny ma za sobą sporo prac remontowych, rewitalizacyjnych i budowlanych. W 2014 roku w szpitalu zakończona została modernizacja budynku szkoły rodzenia. W kwietniu tego roku otwarto Centrum Diagnostyki Kobiet i Noworodków, pojawiła się przychodnia, poradnie, znakomicie wyposażone gabinety, nowoczesna sala konferencyjna, wiele udogodnień dla pacjentów i pokoje hotelowe dla mam, których dzieci są leczone na oddziale patologii i terapii noworodka. Szpital pozyskał też nowy sprzęt.

- Rok 2016 był rokiem, w którym bardzo dużo się działo. Przede wszystkim, po dwuletniej realizacji, zakończyliśmy projekt pod nazwą "Mały DolnoŚlązak". To było ogromne przedsięwzięcie, szczególnie dla takiego szpitala jak nasz. Wzięło w nim udział 9 szpitali. Polegał on na robieniu badań noworodkom, robieniu badań kobietom, na inwestycjach, zakupie prawie 220 pozycji sprzętu dla 9 szpitali. Szpitale otrzymały bardzo dużo aparatury. Za tym będzie szła lepsza jakość świadczeń. Taki był cel tego projektu i to osiągnęliśmy. Również w ramach tego projektu oddaliśmy w kwietniu Centrum Diagnostyki Kobiet, w którym mieszczą się poradnie dla kobiet, poradnia neonatologiczna a także pokoje dla mam karmiących, których dzieci są u nas leczone. Finanse też nam się udały, pomimo tak wielkiego przedsięwzięcia, ponieważ Centrum zostało sfinansowane z Funduszy Norweskich. Dofinansowaniem wspomógł nas Marszałek Województwa, za co bardzo dziękujemy. W związku z tym mogliśmy nasze pieniądze, które co roku odkładamy na rozwój szpitala, przeznaczyć na zakup dodatkowej aparatury i sprzętu medycznego. Kupiliśmy bardzo nowoczesne USG, kupiliśmy 6 sztuk aparatów KTG. W tej chwili właściwie w każdej sali w której są kobiety ciężarne można od ręki zrobić KTG. Kupiliśmy również inkubatory, respiratory, pompy infuzyjne, dla noworodków a także lampy do naświetlań. Wycofaliśmy aparaty, które są starsze niż 10 lat. W to miejsce mamy już nowy sprzęt - tak o mijającym roku powiedziała Alicja Daleczko - dyrektor szpitala.

Jeżeli chodzi natomiast o kolejne plany i projekty Specjalistycznego Szpitala Ginekologiczno-Położniczego w Wałbrzychu Alicja Daleczko powiedziała:

- Dla wcześniaków w styczniu 2017 rusza poradnia wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, finansowana przez prezydenta miasta z funduszy oświatowych. W tej poradni chcemy opiekować się wszystkimi naszymi wcześniakami, również wcześniakami urodzonymi w innych szpitalach. Głównym założeniem tej poradni jest to, żeby dzieciom, które się urodziły przedwcześnie, które mają jakieś problemy rozwojowe, pomagać jak najszybciej. Takie założenie postawili sobie nasi neonatolodzy. Poradnia będzie przyjmowała dzieci od 0 do pójścia do szkoły, więc zapraszamy w styczniu rodziców, którzy mają decyzję o wczesnym wspomaganiu rozwoju dzieci. Rozpoczynamy nabór, mamy 30 miejsc co miesiąc do przyjęcia tych dzieci. Oczywiście poradnia jest bezpłatna.

Warto zauważyć, że wałbrzyski Szpital Ginekologiczno-Położniczy, dzięki wysokiej jakości opieki medycznej, wysokiej jakości świadczonych usług, zaangażowaniu i kompetencjom kadry medycznej i personelu szpitalnego przyjmuje kobiety nie tylko z naszego miasta, z Dolnego Śląska, ale również z całej Polski.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group