Sobota, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 2573
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Podsumowanie akcji "Edukacja ekologiczna dzieci z Wałbrzycha"

Wtorek, 23 września 2014, 9:07
Aktualizacja: Czwartek, 25 września 2014, 16:51
Autor: red.
Wałbrzych: Podsumowanie akcji "Edukacja ekologiczna dzieci z Wałbrzycha"
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Publicznej Szkole Podstawowej nr 30 im. Armii Krajowej w Wałbrzychu odbyło się podsumowanie akcji "Edukacja ekologiczna dzieci z Wałbrzycha".

PSP nr 30 od długiego czasu bierze czynny i aktywny udział w wielu akcjach proekologicznych. Podczas nauczania duży nacisk kładziony jest na ochronę środowiska, segregowanie odpadów, zdrowy tryb życia, właściwe odżywianie i ochronę przyrody. Wczorajsza uroczystość była okazją do podsumowania tych działań.

- Co roku staramy się organizować warsztaty, ponieważ uważamy, że nic tak nie przybliża tematu ekologii, jak przeżycie tego samemu. W związku z tym już we wrześniu organizujemy warsztaty dla klas trzecich i czwartych. Odbywają się w Myśliborzu. Warsztaty są prowadzone za darmo, koszty, jakie ponoszą dzieci, to noclegi i jedzenie. Cieszą się ogromnym powodzeniem, ponieważ tam dziecko przeżywa to, czego nie mogłoby przeżyć w szkole. Drugą inicjatywą, którą podejmujemy jest zdrowa żywność i to, by nasze dzieci wiedziały dlaczego należy stosować zdrową żywność. Dlatego bierzemy udział w akcji Kubusia: "Drugie śniadanie idzie do szkoły, ale z niej nie wraca". Co roku również sprzątamy świat. Tych akcji jest bardzo dużo. Wszystkie mają na celu to, żeby dzieci z wałbrzyskiej "trzydziestki" wiedziały, jak segregować śmieci, dlaczego dbamy o środowisko i dlaczego śpiewamy piosenkę "SOS - ratujmy naszą ziemię" - powiedziała Marta Przyślewicz-Chruszcz - dyrektor PSP nr 30

Podczas uroczystości uczniowie dostali z rąk Prezydenta Romana Szełemeja drobne upominki - wyprawki, które zostały wykonane w całości z materiałów z odzysku. To miało uświadomić dzieciom, że segregacja odpadów jest korzystna i konieczna, ponieważ część zużytych materiałów może jeszcze posłużyć do stworzenia nowych przedmiotów, bez niszczenia przyrody i ingerowania w środowisko naturalne. Co ważne - tego typu wyprawki dostaną wszyscy pierwszoklasiści w całym Wałbrzychu. Zakończeniem uroczystości były przygotowane przez dzieci występy artystyczne, nawiązujące oczywiście do tematyki ekologicznej. Uczniowie dziękowali też prezydentowi Szełemejowi za zainstalowanie na korytarzu szkolnym tak zwanej "wodopijki".

Marta Przyślewicz-Chruszcz tak określiła znajdującą się w szkole "wodopijkę":
- Wodopijka jest umieszczona w takim miejscu, że każde dziecko może z niej korzystać. Zwłaszcza po lekcjach wychowania fizycznego tworzą się do niej duże kolejki. Wyraźnie zauważamy jej dużą popularność, dzieci bardzo chętnie piją tę wodę.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group