Czwartek, 29 października
Imieniny: Wioletty, Jacka
Czytających: 2806
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podsumowanie akcji „Pieszy”

Wiadomości: Wałbrzych/powiat wałbrzyski
Sobota, 11 listopada 2017, 6:37
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Na terenie Wałbrzycha oraz całego powiatu wałbrzyskiego odbyły się działania pod kryptonimem „Pieszy”. Policjanci w związku z niesprzyjającymi warunkami pogodowymi po raz kolejny zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych oraz wobec pieszych.

Przez ostatnie dni pogoda nie rozpieszczała użytkowników dróg. Deszcz i mgła powodowały zmniejszoną przejrzystość powietrza. Dlatego właśnie uczestnicy ruchu drogowego muszą zwracać szczególną uwagę na swoje zachowanie na drodze.

Policjanci dbając o bezpieczeństwo bacznie przyglądali się zachowaniu kierujących wobec pieszych i odwrotnie. Mundurowi objęli nadzorem przejścia dla pieszych w Wałbrzychu oraz całym powiecie wałbrzyskim. W trakcie działań funkcjonariusze ujawnili 53 wykroczenia popełnione przez kierujących. 11 z nich dotyczyło nieprawidłowego przejeżdżania przejść dla pieszych.

Podczas akcji policjanci nadzorowali także prawidłowość poruszania się samych pieszych po drogach bez wyznaczonych chodników oraz sprawdzali, czy piesi przechodzą przez jezdnię w miejscach dozwolonych, oraz czy stosują się do sygnalizacji świetlnej. W tym zakresie mundurowi ujawnili 30 wykroczeń, z czego 24 dotyczyły przechodzenia pieszych w miejscach niedozwolonych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group