Sobota, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 2939
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Podsumowanie klasy B

Czwartek, 28 listopada 2019, 8:50
Aktualizacja: 8:53
Autor: JAZ
REGION: Podsumowanie klasy B
Fot. red
Zakończyły się rozgrywki wałbrzyskiej klasy B grupy I. Do rywalizacji stanęło 16 zespołów. Faworytów do awansu było kilku. Dwóch z nich rozegrało fenomenalną rundę jesienną.

Po rozegraniu 15 serii spotkań ligowych nadszedł czas na zasłużony wypoczynek. Na czele tabeli z dość znaczną przewagą nad resztą stawki plasują się trzy drużyny: Podgórze Wałbrzych, Zieloni Mokrzeszów i AKS II Strzegom. Ligową stawkę zamyka Sokół Kostrza.

W trakcie rundy jesiennej najbardziej wyróżniło się walczące o powrót do klasy A Podgórze Wałbrzych. Spadkowicz z poprzedniego sezonu w drugim półroczu miał bardzo dobry moment. Zdobycie 41 punktów nie gwarantuje awansu, ale wrażenie robi. Warto też odnotować, że Podgórze nie przegrało jeszcze meczu i straciło w całej rundzie zaledwie 8 bramek. Wydaje się, że w drodze do awansu najtrudniejszym przeciwnikiem będzie zespół Zielonych Mokrzeszów. Obecny wicelider przegrał jedynie raz, co pokazuje jak bardzo wyrównane możliwości mają obie drużyny.

Najwięcej bramek (61) zdobyły rezerwy MKS Szczawno Zdrój. Najmniej razy do bramki rywali trafiała drużyna Sokoła Kostrza (15). Niepokonane Podgórze zaliczyło 13 zwycięstw. Najwyżej notowaną wygraną było 10:0 przeciwko Zrywowi Łażany. Było to też najwyższe zwycięstwo w tej części sezonu.

Kto może włączyć się do walki o pierwszą lokatę? Po rundzie jesiennej wydaje się, że naturalnymi kandydatami jest pierwsza trójka ligi: Podgórze Wałbrzych (41 pkt), Zieloni Mokrzeszów (40 pkt) oraz AKS II Strzegom (39 pkt). Kolejne drużyny mają już zdecydowaną stratę do lidera. Przykładowo czwarte w lidze rezerwy Szczawna-Zdroju tracą 10 punktów, kolejne zespoły różnicę zaczynają liczyć od 17 punktów.

Pośród drużyn z powiatu wałbrzyskiego najlepiej wypadła drużyna Podgórza, która lideruje stawce. Czwarte miejsce zajmuje MKS II Szczawno Zdrój. Siódmą lokatę zajmuje Iskra Witków Śląski.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group