Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 2327
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podsumowanie OOM w kolarstwie szosowym

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 15 lipca 2014, 10:49
Aktualizacja: 10:50
Autor: PAW
W dniach 10–12 lipca na terenie Wałbrzycha i Świebodzic odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie szosowym.

Dzięki ogromnemu zaangażowanie działaczy LKKS GÓRNIK WAŁBRZYCH DSR AUTHOR, na czele których stał dyrektor wyścigu, prezes Górnika Ryszard Szram, możemy mówić o ogromnym sukcesie organizacyjnym.

Baza wyścigu znajdowała się w Hotelu Maria, gdzie uczestnicy mogli skorzystać z bogatej oferty hotelowej jak i gastronomicznej. Na terenie Hotelu miało miejsce także uroczyste otwarcie OOM w kolarstwie szosowym.

Jazda indywidualna na czas, która odbyła się na Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, była trudna i wymagająca. To samo możemy powiedzieć o starcie wspólnym. Start i meta usytuowana była na terenie Wodnego Centrum Rekreacji w Świebodzicach, a trasa prowadziła przez pagórkowaty teren miejscowości Dobromierz, Chwaliszów i Cieszów. Tutaj tym, który dołożył wielu starań do organizacji startu wspólnego, była osoba naszego wiceprezesa Władysława Góry. Niedosyt pozostał tylko po występie naszego jedynego
reprezentanta na OOM Michał Nowaka. W jeździe indywidualnej zajął on 18. miejsce, a
jego ucieczka na 10 km przed metą podczas startu wspólnego została skasowana i Michał ukończył wyścig na 64. pozycji.

Możemy powiedzieć, że dla organizatorów było to dobre przetarcie przed Górskim Wałbrzyskim Wyścigiem Kolarskim, który w dniach 14-17 lipiec odbędzie się w okolicach naszego miasta. A najbliższe plany ekipy DSR AUTHOR to wyjazd na klubowe zgrupowanie do Bornego Sulinowa. W tym samym czasie dwie młodziczki Węgrzynowska i Bartków wezmą udział w zgrupowaniu kadry wojewódzkiej młodzików w Twardogórze, natomiast dwójka juniorów Przewięda i Skibiński prosto z trwającego zgrupowania udadzą się na etapowy wyścig na Białoruś.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group