Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 4111
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Podziękowania od Teatru Woskresinnia

Wtorek, 15 marca 2022, 8:31
Aktualizacja: 10:32
Autor: red
REGION, Jedlina-Zdrój: Podziękowania od Teatru Woskresinnia
Fot. użyczone
Ostatnio, każde słowo podziękowania kierowane do pomagających ludzi, przychodzi nam wypowiadać jednocześnie z napływającymi do oczu łzami wdzięczności.

Burmistrz Leszek Orpel zaprosił mieszkańców na Skwer Wolności i skierował prośbę: „Pomóżmy Teatrowi Woskresinnia. Bądźmy razem z Ukrainą”. I kiedy umilkły dźwięki hymnów Polski i Ukrainy, zgromadzeni wokół symbolu trzech filarów władzy, mieszkańcy miasta, na wymieniane przez burmistrza nazwiska aktorów teatru, gromko odpowiadali: „jesteśmy z tobą!”. Na tle niebiesko-żółtych barw zdobiących ściany Urzędu Miasta, zbiórka darów i środków pieniężnych (ofiarowano 8200 zł), stała się aktem solidarności i wsparcia, a mieszkańcy Jedliny potwierdzili, że są ludźmi o wielkich sercach. DZIĘKUJEMY!

Dzięki osobistemu zaangażowaniu burmistrza Leszka Orpla, pracowników Centrum Kultury w Jedlinie Zdroju i jego dyrektora Wiesława Zalasa, otrzymane łóżka, materace, koce, śpiwory, pościel, ciepła odzież, lekarstwa, żywność , napoje i inne niezbędne rzeczy wyruszyły 2 marca z Jedliny Zdroju do Lwowa. Wczesnym rankiem, 4 marca jedlińskie dary zostały odebrane w teatrze Woskresinnia. Służyć będą nie tylko pracownikom teatru ale również uchodźcom ze wschodu Ukrainy, którzy w teatrze znajdują spokojne miejsce noclegowe, opiekę i jedzenie.

Otrzymywaliśmy po spektaklach prezentowanych w przeszłości w Jedlinie Zdroju wiele gromkich braw. Były one dla nas źródłem radosnej satysfakcji. Dzisiaj my, obdarowani wymiernymi darami, pozostajemy z wielką wdzięcznością we Lwowie i marzymy, by jeszcze w tym roku, móc pokłonić się jedlińskiej publiczności.

Twoja reakcja na artykuł?

4
67%
Cieszy
1
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
17%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group