Sobota, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 4075
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Poeksperymentuj w Głuszycy

Wiadomości: REGION, Głuszyca
Piątek, 14 maja 2010, 15:17
Aktualizacja: 15:17
Autor: red
Burmistrz Wojciech Durak objął imprezę honorowym patronatem
Fot. użyczone
Od czwartku do soboty z wystawą ,,Eksperymentuj” gości w Głuszycy Centrum Nauki Kopernik. Każdy zwiedzający będzie mógł eksperymentować z biologią, chemią, fizyką i matematyką. Bardziej spektakularne doświadczenia będą prezentowane przez animatorów z Centrum Kopernika oraz uczniów miejscowego gimnazjum.

Centrum Nauk Kopernik prezentuje swoją wystawę w ramach kolejnej już edycji Festiwalu Nauki, jaki jest organizowany przez miejscowe gimnazjum oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Głuszycy, tym razem w ramach projektu ,,Akademia Gór Sowich”. Koordynatorem przedsięwzięcia jest Wiesław Kmiecik, nauczyciel fizyki w Gimnazjum Publicznym w Głuszycy. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Wojciech Durak, burmistrz Głuszycy.

- Dzięki samodzielnemu eksperymentowaniu łatwiej zrozumieć dane zjawisko – wyjaśniają organizatorzy.
Na każdym ze stanowisk znajduje się krótkie wyjaśnienie obserwowanych zjawisk. Dodatkowych informacji przez pierwsze dwa dni udzielają animatorzy z Centrum Kopernik. W ostatnim dniu wystawy to uczniowie samodzielnie przeprowadzą doświadczenia z helem czy azotem oraz zaprezentują eksponaty zwiedzającym, co jest m.in. celem projektu realizowanego w ramach ,,Akademii Gór Sowich”.

Festiwal oficjalnie otworzył burmistrz Wojciech Durak, który podkreślił, że Głuszyca jest gminą, która stawia na edukację, czego efektem są czołowe miejsca, jakie uczniowie gimnazjum zajmują w konkursach ogólnopolskich oraz wyraził nadzieję, że dla zwiedzających nauka będzie inspiracją w ich życiu.

Już w pierwszym dniu ekspozycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem miejscowej młodzieży oraz dzieci z przedszkola – te ostatnie z wypiekami na twarzy eksperymentowały na stanowisku biologicznym.

Wystawa potrwa do soboty. Dziś obejrzą ją uczniowie ze szkół powiatu, a sobota jest dniem otwartym, zarówno dla mieszkańców, jak i wszystkich chętnych spoza Głuszycy.

Serdecznie zapraszamy na wystawę ,,Eksperymentuj” do Centrum Kultury w Głuszycy w sobotę w godzinach 9.00-13.00.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group