Czwartek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 1898
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Poeta w niepoetyckich czasach

Sobota, 20 grudnia 2014, 6:20
Aktualizacja: 7:27
Autor: red
Wałbrzych: Poeta w niepoetyckich czasach
Fot. użyczone
„Pestkowiec”, debiutancki tomik poezji Daniela Sucheni, został zaprezentowany na spotkaniu z cyklu „Osobowości z pasją” w Przychodni Piaskowa Góra.

Wśród koleżanek i kolegów z pracy wzbudził szczere uznanie, bo poeta na co dzień wykonuje mało poetyckie zadania w dziale informatyków. Tymczasem, jak podkreślił prezes Leszek Grodziński, rzadkie i cenne jest połączenie umysłu ścisłego i bycia humanistą, jak to się zdarzyło w tym przypadku.

W nastrojowej atmosferze, przy już połyskującej choince, zebrani wysłuchali wierszy w interpretacji Roberta Delegiewicza. W tle były prezentowane ilustracje z tomiku, autorstwa Małgorzaty Laszczak. I jeszcze muzyczne przerywniki, teledyski w wykonaniu grup, jak to się mówi – niszowych. Kiedy zaś można już było wziąć do ręki „Pestkowca”, zachwyciło niezwykle piękne i staranne wydanie. I wszystko tu wręcz idealnie do siebie pasuje. Od tytułu począwszy (należy zwrócić uwagę na wiersz Pestka), ilustracje, po recenzje na obwolucie, napisane przez członków tychże grup niszowych. Paweł „Piguła” z The Analogs napisał m.in. „ta poezja jest próbą usystematyzowania naszej bezsilności.”

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group