Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 3758
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Poezja według Jarmułowskiego

Piątek, 29 października 2010, 8:00
Aktualizacja: 8:01
Autor: Michał Cisło
Wałbrzych: Poezja według Jarmułowskiego
Fot. Michał Cisło
Blisko 30 osób pojawiło się na wieczorku poetyckim w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na Piaskowej Górze. Bohaterem spotkania był Artur Jarmułowski, a celem – jego twórczość.

Artur Jarmułowski jest pedagogiem z wykształcenia, muzykiem i poetą. Swój pierwszy wiersz napisał mając 15 lat. Zaczęło się niewinnie – od rymowanki o spacerującej po schodach sąsiadce. Później doszły teksty o miłości, życiu, czasie, a nawet przyrodzie. Obecnie ma już rzeszę fanów, a spotkanie było drugim w jego karierze.
- Obserwuję życie. Na moją twórczość wpływa wiele bodźców – coś zaobserwuję, ktoś mi się zwierzy, czegoś doświadczę, z kimś porozmawiam, a później o tym piszę, ale nie personalnie, tylko incognito – mówi Artur Jarmułowski, bohater wieczoru. – W swojej twórczości staram się pokazać, że życie ma potencjał, chcę dać nadzieję na lepszą przyszłość. Czasami piszę o przyrodzie, czasami o miłości... Najbardziej lubię pisać jednak o miłości, bo miłość, to według mnie esencja życia.

Wieczorkowi poetyckiemu towarzyszyła muzyka przygotowana przez Lesława Rodowicza, półmrok oraz odpalone świece. Interpretacją tekstów zajęła się grupa teatralna „Sfinxjego”.
- To była magia... - mówi jedna z osób na widowni.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group