Sobota, 10 czerwca
Imieniny: Bogumiła, Małgorzaty
Czytających: 5055
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Pogadanka z najmłodszymi

Sobota, 2 kwietnia 2022, 8:20
Aktualizacja: 11:21
Autor: red
Wałbrzych: Pogadanka z najmłodszymi
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci prewencji kryminalnej Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu odwiedzili w czwartek Centrum Aktywności Lokalnej znajdujące się przy ul. Mickiewicza i w obecności opiekunów przeprowadzili pogadankę z najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta.

Najmłodsi zaznajomieni zostali z elementarnymi przepisami ruchu drogowego. Dowiedzieli się między innymi, w jaki sposób bezpiecznie korzystać z chodnika i jezdni. Jeden z policjantów tłumaczył dzieciom między innymi, że poruszając się pojazdem należy prawidłowo zapiąć pasy bezpieczeństwa. Drugi z funkcjonariuszy przypomniał natomiast numery telefonów alarmowych, a także przekazał niezbędne informacje dotyczące bezpiecznego spędzania czasu wolnego w domu oraz na podwórku. Poruszył również temat właściwego zachowania się w stosunku do nieznajomych oraz do agresywnych zwierząt.

Promując bezpieczeństwo pieszych na drogach małoletni zostali zachęceni do korzystania z elementów odblaskowych nie tylko po zmroku, ale przez cały dzień. Otrzymali od policjantów opaski odblaskowe. W spotkaniu udział wzięło łącznie blisko 20 młodych wałbrzyszan.

Twoja reakcja na artykuł?

7
64%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
9%
Smuci
1
9%
Złości
2
18%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group