Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 4193
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Pogórnicze tereny mają szansę na unijne wsparcie

Piątek, 3 maja 2019, 10:54
Autor: PAW
Wałbrzych/REGION: Pogórnicze tereny mają szansę na unijne wsparcie
Fot. archiwum
Na razie zbyt wiele o tym projekcie powiedzieć nie można. Wiadomo, że są środki na takie regiony pogórnicze, do jakich zalicza się Wałbrzych i są środki na ich rewitalizację. Czy jednak nasze miasto i region te środki otrzymają?

Projekt zainicjonowany przez byłego premiera polskiego rządu Jerzego Buzka dotyczy m.in. Wałbrzycha i Nowej Rudy.
- To projekt dekarbonizacji i dotyczy miast górniczych - tłumaczy prezydent Roman Szełemej. - Planowany budżet Unii Europejskiej na ten cel to 5 miliardów złotych.

Projekt przewidziany jest dla kilku europejskich obszarów, w tym i mowa o naszym regionie. Wałbrzyska delegacja podczas wizyty w Brukseli prezentowała nasze oddolne projekty i inicjatywy i 12 z nich zostało wybranych i poddanych analizie - m.in. te dotyczące kompleksowej rewitalizacji Sobięcina czy projekt pozyskiwania wody z zasobów pokopalnianych.
- Wywołały te projekty spore zainteresowanie i to nas bardzo cieszy - mówi prezydent. - Mówiliśmy również o farmach fotowoltaicznych na terenie Wałbrzycha, Nowej Rudy czy Boguszowa-Gorc.

Kolejny wyjazd do Brukseli jest zaplanowany pod koniec czerwca. Istnieje szansa, że nasz obszar w latach 2019-2021 mógłby otrzymać europejskie wsparcie na realizację chociaż kilku pomysłów. Na razie jak podkreśla prezydent Szełemej, mamy za mało konkretów, by mówić o szansach i realnych inwestycjach, ale sprawa wygląda obiecująco.

Twoja reakcja na artykuł?

29
56%
Cieszy
7
13%
Hahaha
1
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
2%
Złości
14
27%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group