Czytających: 5174

Kielce: Pojechali po medale i tytuł Mistrza Polski

Środa, 22 maja 2013, 15:13
Aktualizacja: 15:14
Czy warto inwestować w młodzież, czy poświęcony czas nie pójdzie na marne? Zawodnicy UKS GIM Głuszyca w odpowiedzi chwalą się kolejnymi medalami i pucharami, jakie zdobyli na Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 16 i 18 w Trójboju Siłowym oraz Wyciskaniu Leżąc Klasycznym, które odbyły się 17–18 maja w Kielcach.

Ekipa gimnazjalistów z Głuszycy pod opieką Jacka Kędzierskiego zdobyła łącznie 7 medali indywidualnych i 2 drużynowe, udowadniając tym samym, że są przygotowani do Mistrzostw Świata w Rosji.

Najlepiej spisała się Wioletta Sobczak, która w kategorii do 57 kg nie miała sobie równych . Ta drobna blondynka pobiła wszystkie rekordy. Wynikiem 52, 5 kg w wyciskaniu leżąc oraz z rezultatem 237,5 kg w trójboju siłowym zdobyła złoty medal oraz tytuł Mistrza Polski. Ponadto została najlepszą trójboistką open zawodów oraz drugą w kategorii open w wyciskaniu leżąc.

Bardzo dobrze spisał się również Andrzej Woźniak, który wygrał zdecydowanie w kategorii do 83 kg juniorów do lat 16, uzyskując w trójboju 385 kg. Rewelacyjny debiut na Mistrzostwach Polski zaliczył Maciej Wiącek, wygrywając kategorię do 66 kg juniorów do lat 16 w trójboju siłowym z wynikiem 302,5 kg. Brązowy medal zdobył Rafał Czarnas wyciskając 67, 5 kg w kategorii do 59 kg juniorów do lat 16. Również Kacper Drochomirecki wrócił do domu z brązowym medalem w trójboju siłowym i uzyskał 255 kg w kategorii 59 kg juniorów do lat 16.

Swoich reprezentantów mieliśmy także w kategorii wiekowej juniorów do lat 18. Trzeci w wadze do 66 kg z wynikiem 405 kg w trójboju był Kamil Dec. Natomiast piąte miejsce z wynikiem 380 kg w kategorii do 74 kg przypadło Jarkowi Stefanowiczowi. Warto podkreślić, iż Kamil i Jarek to absolwenci głuszyckiego gimnazjum, jednak wciąż trenują w gimnazjalnym klubie. W klasyfikacjach drużynowych juniorów do lat 16 reprezentanci klubu zdobyli drugie miejsce zarówno wśród dziewczyn jak i chłopców .
- Medale, dyplomy, puchary i to ogromne zadowolenie na ich twarzach, że jednak było warto, że to właśnie ich 5 minut, które w pełni wykorzystują, że warto poświęcić im czas i pieniądze – to przychodzi na myśl każdej osobie, która kocha sport i pracuje z młodzieżą. Nasi uczniowie udowodnili po raz kolejny, że mają w sobie tę wielką siłę, sportowego ducha, zapał i motywację ze strony swojego trenera Jacka Kędzierskiego. Przed zawodnikami najtrudniejsze wyzwanie, Mistrzostwa Świata w Rosji. Dzięki wielu osobom, które wspierają UKS Gim Głuszyca, wyjazd który stał pod znakiem zapytania jest już pewien. Bilety na lot do Moskwy zostały już zabukowane i za tę pomoc już teraz serdecznie dziękuję - podsumowuje Ewa Dorosz, dyrektor Gimnazjum Publicznego w Głuszycy.