Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 2966
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Policjanci dbają o bezpieczeństwo uczniów

Wtorek, 5 września 2017, 9:06
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Policjanci dbają o bezpieczeństwo uczniów
Fot. KMP Wałbrzych
W poniedziałek rozpoczęły się wzmożone działania kontrolne pod kryptonimem "Bezpieczna Droga Do Szkoły". O bezpieczeństwo najmłodszych dbają policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu oraz podległych komisariatów. Akcja potrwa na terenie całej Polski do 8 września.

Głównym celem działań jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa pieszym w rejonach szkół. W akcji wzmożonej udział biorą policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu oraz funkcjonariusze prewencji.

Mundurowi dokonują kontroli środków transportu, którymi dzieci i młodzież dojeżdżają do szkół oraz sprawdzają, czy osoby nadzorujące przejścia dla pieszych posiadają do tego wymagane uprawnienia. Przeprowadzane są także spotkania szkoleniowe z kierowcami autobusów szkolnych. Funkcjonariusze kontrolują stan trzeźwości kierujących oraz prędkość pojazdów.

Przypomnijmy, że w sierpniu policjanci dokonali lustracji dróg pod względem prawidłowości ustawienia i stanu technicznego znaków drogowych oraz urządzeń ostrzegawczo-zabezpieczających w rejonach placówek oświatowych. Swoje uwagi funkcjonariusze przekazali zarządcom dróg. Kolejnym etapem działań prowadzonych przez policjantów Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu będą spotkania z dziećmi i młodzieżą o charakterze profilaktyczno-edukacyjnym na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group