Czwartek, 13 czerwca
Imieniny: Antoniego, Lucjana
Czytających: 6680
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Policjanci na szlakach

Wtorek, 23 sierpnia 2022, 10:30
Aktualizacja: 12:51
Autor: red
REGION: Policjanci na szlakach
Fot. KMP Wałbrzych
Policyjni profilaktycy z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu w minionym tygodniu spotkali się z turystami idącymi na szczyt Borowej. Mundurowi przypominali zasady bezpiecznego wypoczynku w górach rozdając ulotki informacyjne. Piątkowa akcja to element wspólnego projektu z czeską policją pn. „Pomagać i chronić – policja dla mieszkańców i turystów na szlakach górskich i duktach leśnych”

Z turystami odwiedzającymi Góry Wałbrzyskie spotkali się profilaktycy z Wydziału Prewencji wałbrzyskiej komendy. Stróże prawa rozmawiali z turystami oraz ich dziećmi poruszając tematykę bezpieczeństwa podczas pobytu na terenach górskich oraz leśnych. Nie zabrakło informacji o numerach alarmowych oraz metodach wzywania pomocy na terenie przygranicznym w Polsce oraz Czechach. Mundurowi udzielili również wskazówek co do niezbędnego wyposażenia turysty oraz podstaw udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia.

Takie działania to element polsko-czeskiego projektu „Pomagać i chronić - policja dla mieszkańców i turystów na szlakach górskich i duktach leśnych”. Głównym celem projektu jest podniesienie poziomu współpracy pomiędzy policjami obu krajów aby sprawnie i efektywnie działać na rzecz mieszkańców oraz turystów pogranicza polsko - czeskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

13
38%
Cieszy
10
29%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
6%
Złości
9
26%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group